Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU renkamas naujas rektorius

Senato posėdyje 2009 metų universiteto biudžetą pristatęs VDU rektorius neslėpė, kad teks taupyti.
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr. / Vienas iš kandidatų užimti VDU rektoriaus postą - dabartinis rektorius prof. Z.Lydeka (nuotraukoje viduryje)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Taryba, kurios pirmininkas prezidentas Valdas Adamkus, rinks naująjį rektorių. Į universiteto rektoriaus postą pretenduoja šiuo metu rektoriaus pareigas einantis prof. Zigmas Lydeka, rinkimais buvo susidomėjęs ir Maltos universiteto profesorius Mark Paul Brincat.

10.30 val. numatytas pretendento į rektoriaus pareigas susitikimas su Tarybos nariais bei universiteto bendruomene, kuris bus tiesiogiai transliuojamas internetu universiteto tinklalapyje www.vdu.lt.

11.30 val. prasidės uždaras Tarybos posėdis, kurio metu vyks slaptas balsavimas. Vidurdienį turėtų paaiškėti, kas tapo naujuoju VDU rektoriumi.

Kaip numatyta VDU statute, rektorius laikomas išrinktu, jeigu už jį balsuoja ne mažiau kaip trys penktadaliai visų universiteto tarybos narių. Rektoriaus kadencija trunka penkerius metus. Tas pats asmuo universiteto rektoriumi gali būti renkamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės ir ne anksčiau kaip po 5 metų nuo paskutinės kadencijos pabaigos, jeigu paskutinė kadencija buvo iš eilės antra.

Rektorius leidžia įsakymus, skatina darbuotojus ir studentus, atsako už universiteto finansinę veiklą, tinkamą turto valdymą, naudojimą ir disponavimą juo, rūpinasi teikiamo aukštojo išsilavinimo, mokslinių tyrimų, kultūrinės ir meninės veiklos lygiu, taip pat atlieka kitas funkcijas.

Universiteto rektorių viešo konkurso būdu renka, skiria į pareigas ir atleidžia iš jų universiteto taryba. Universiteto taryba sudaroma 5 metams. Į ją įeina 11 narių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min