Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VDU vyks Mokslo premijos laureatės prof. Violetos Kelertienės paskaita

VDU
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / VDU
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lapkričio 22 d., pirmadienį, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks Švietimo ir mokslo ministerijos Mokslo premijos už aktyvią Lietuvos kultūros, lituanistikos ir mokslo sklaidą užsienyje ir Lietuvoje laureatės prof. Violetos Kelertienės paskaita „Ričardas Gavelis mąsto apie Vilnių“

Paskaitos metu bus aptariami visi Ričardo Gavelio romanai politiniu ir istoriniu aspektais, naudojant kai kurias postkolonijines sąvokas.

„Šiais metais V.Kelertienė buvo apdovanota mokslo premija už viso gyvenimo nuopelnus bei pasiekimus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje. Ji itin aktyviai dalyvauja tarptautinėje ir lietuvių mokslinėje akademinėje veikloje, yra daugelio organizacijų narė, taip pat nuolatinė Baltijos studijų asociacijos AABS organizuojamų konferencijų organizatorė ir dalyvė“, – apie prof. V.Kelertienę pasakoja Lietuvių literatūros katedros vedėja doc. dr. Dalia Kuizinienė.

Nuo 1984 m. V. Kelertienė dirbo Illinojaus universiteto Lituanistikos katedroje,  1993–2008 metais šiai katedrai vadovavo. Nuo 1999 m. V. Kelertinė yra anglų kalba leidžiamo akademinio žurnalo „Lituanus“ redaktorė, buvo žurnalo „Metmenys“ redaktorė. Savo tyrimuose V. Kelertienė viena iš pirmųjų pradėjo taikyti postkolonializmo teoriją. Šią metodologiją taiko savo darbuose ir V. Kelertienės buvę doktorantai D. Lapkus, D. Cidzikaitė ir kiti jaunesnės kartos Lietuvos literatūrologai.

2006 m. V.Kelertienė sudarė ir išleido straipsnių rinkinį „Baltic Postcolonialism“. Šiame rinkinyje skelbiami knygos sudarytojos, žymiausių užsienyje gyvenančių baltų kultūros bei literatūros tyrinėtojų ir Lietuvos mokslininkų straipsniai apie lietuvių kultūrą ir literatūrą. 2006 m. Lietuvoje buvo išleistas V. Kelertienės literatūros kritikos straipsnių rinkinys „Kita vertus“. Mokslininkė nuolat dalyvauja Lietuvos mokslinėje, akademinėje veikloje, skelbia savo straipsnius Lietuvoje. Ji yra daugelio Lietuvos mokslinių ir kultūros leidinių redkolegijų  narė. Šiuo metu prof. V. Kelertienė yra Vašingtono universiteto Skandinavijos studijų departamento profesorė, verčia į anglų kalbą Žemaitės tekstus.

Paskaita „Ričardas Gavelis mąsto apie Vilnių“ vyks VDU III rūmų (K.Donelaičio g. 52) 322 auditorijoje. Pradžia – 14 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min