Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Veronikoje“ – jaunos solistės debiutas

Judita Butkytė „Veronikoje“ pakeis Oną Kolobovaitę.
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro nuotr. / Judita Butkytė „Veronikoje“ pakeis Oną Kolobovaitę.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

G. Kuprevičiaus miuziklas „Veronika“ šį šeštadienį (sausio 15 d.) žiūrovus pasitiks kiek pasikeitęs. Debiutuos jauniausia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė Judita Butkytė.

Prieš pusantrų metų pastatytas nacionalinis veikalas „Veronika“ iki šiol buvo vienas labiausiai lankomų spektaklių, kurio pagrindiniame vaidmenyje publika matydavo žaviąją Oną Kolobovaitę. Dabar laukia kitos jaunos solistės pasirodymas. J. Butkytė pripažįsta, jog Veronikos vaidmuo jai rimtas iššūkis, bet ne todėl, kad pakeis O. Kolobovaitę. „Tiesiog sudėtingas personažas. Visą spektaklį reikia išlaikyti Veronikos skausmą, neviltį. Įtampa turi vis stiprėti, iki pat finalo, nė akimirkai negalima atsipalaiduoti“, – sako Judita.

„Veronikos“ kūrėjams lietuvių klasiko A. Vienuolio apsakymo „Paskenduolė“ siužetas suteikė galimybę iš naujo apmąstyti ano ir šio laikmečio problematiką, pažvelgti į mūsų dienų Veronikų likimus. Solistės J. Butkytės manymu, anuomet ir dabar gyvenimo problemos beveik tokios pat, tačiau skiriasi požiūris. „Veronikai kelio atgal nebuvo, o šiandieninei merginai nereikia skandintis. Priešingai yra tokių moterų, kurios gimdo vaikus ir sąmoningai juos augina vienos, nenorėdamos prarasti laisvės“, – samprotauja solistė.

Klaipėdos universitete profesorės Valentinos Vadoklienės klasėje dainavimą studijavusi Judita net negalvoja apie tai, kad „Veronikoje“ dainuos po O. Kolobovaitės pasirodymų. Anot solistės, Veronikų sąraše ji jau trečia. Šią partiją dainavo ir Rasa Ulteravičiūtė, kuri neseniai susilaukė dukrelės. Į naują vaidmenį Judita žiūri kaip į baltą sniegą, kuriame nori palikti savo pėdsakus.  

Karjeros laiptais sėkmingai kylanti dainininkė uostamiesčio Muzikiniame teatre debiutavo Rozinos vaidmeniu Dž. Rosinio operoje „Sevilijos kirpėjas“, dainavo barokinėje K. Monteverdžio operoje „Popėjos karūnavimas“. Su miuziklo žanru jau irgi yra susidūrusi. . Taip pat Veronika ne pirmas jos  pagrindinis vaidmuo. Judita – Kerė R. Paulo miuzikle „Sesuo Kerė“, Buratinas J. Gaižausko operoje vaikams „Buratinas“.

Lygindama miuziklus „Sesuo Kerė“ ir „Veronika“ solistė sutinka, jog abu vaidmenys emociškai panašūs, tačiau reikalingas skirtingas balso valdymas. „Kerėje irgi yra praradimų, bet ten dominuoja  karjera, meilė, o Veronikoje – tavo kūnas ir kraujas, vaikelis ir ėjimas anapus“, – apibūdina J. Butkytė.

Miuziklą „Veronika“ diriguosiantis Dainius Pavilionis sužavėtas – spektaklis renka pilnas žiūrovų sales. „Dažnai nacionaliniai veikalai būna greitai pamirštami, šis – priešingai, tiesiog traukte traukia žmones. Tai kažkoks fenomenas“, –teigia dirigentas.

D. Pavilionis Klaipėdos muzikiniame teatre ne naujokas. Dar būdamas studentu keletą metų dalyvavo Jaujųjų talentų festivalyje, dirigavo O. Nikolai „Vindzoro šmaikštuolės“,  Dž. Pučinio „Sesuo Andželika“, baletą vaikams  „Daktaras Aiskauda“, P. Čaikovskio operos „Pikų dama“ koncertinį atlikimą.

„Čia turėjau didžiulę praktiką. Tuomet, kai atvažiuodavau į festivalį, teatre tvyrojo labai gera aura. Tada visi degė noru dirbti, ko tikiuosi ir dabar. Stengsiuosi palaikyti entuziazmą. Orkestras rodo iniciatyvą parengti simfonines programas. Aš į tai žiūriu labai teigiamai, nes tokios programos kelia orkestro lygį. Manau, kad reikia atgaivinti Mažosios Lietuvos orkestro vardą. Šiemet „Muzikinį rugpjūtį pajūryje“ atidarysime Dvoržako 9 –ąją simfonija, kurią diriguoti pakviestas maestro Juozas Domarkas“, – planus atskleidė dirigentas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min