Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 09 29

Verslininkai negalės jaunuoliams nemokamai dalinti energinių gėrimų

Seimo nariai ketvirtadienį priėmė Reklamos įstatymo pataisas, pagal kurias nuo kitų metų bus draudžiama nemokamai platinti energinius gėrimus asmenims, jaunesniems nei 18 metų. Pataisytas įstatymas užkirs kelią verslininkams nurodyti energinius gėrimus kaip rėmėjus ar juos reklamuoti ugdymo įstaigose, kurias lanko jaunuoliai.
Vakarėlis
Energinius gėrimus jaunimas mėgsta vartoti pasilinksminimo vietose. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Seimas Reklama

Diskusijos dėl energinių gėrimų ribojimo vyksta jau seniai. Vilniaus visuomenės sveikatos biuras (VVSB) anksčiau yra įspėjęs apie tokių gėrimų organizmui daromą žalą. Pasak specialistų, jis ne suteikia energijos, o padeda ją išsiurbti iš organizmo.

Anot VVSB, šiuose gėrimuose esančios medžiagos veikia vampyro principu – jos energiją ima iš mūsų pačių organizme esančių energijos atsargų. Tai nėra gerai, nes energijos atsargų nėra daug ir, kurį laiką pavartojus energinių gėrimų, jos visiškai išsenka. Tada žmogus jaučia nuovargį, susierzinimą, jį kankina nemiga, o vėliau gali išsivystyti ir depresija. Tada vėl atsiranda poreikis papildyti energijos, taip išsivysto priklausomybė šiam gėrimui.

Apie poveikį sveikatai įspėti nereikės

Ekonomikos komiteto sprendimu iš Reklamos įstatymo projekto buvo išbrauktas įpareigojimas maisto produktų, kurie negali būti teikiami mokiniams, reklamoje įspėti apie sveikatai daromą žalą.

Parlamentarai ketvirtadienį taip pat uždraudė maisto reklamoje kalbėti apie produkto gydomąsias ar profilaktines savybes, jeigu nėra tai patvirtinančio Sveikatos apsaugos ministerijos pažymėjimo.

Įstatymui įsigaliojus maisto reklamoje bus privaloma nurodyti, jog maistas yra genetiškai modifikuotas, jeigu pagal teisės aktų nustatytus reikalavimus jį ženklinant turi būti pateikiama informacija apie tai, kad maistas – genetiškai modifikuoti organizmai, kad maisto sudėtyje arba jo sudedamosiose dalyse yra genetiškai modifikuotų organizmų, kad maistas pagamintas iš genetiškai modifikuotų organizmų arba jo sudėtyje yra iš genetiškai modifikuotų organizmų pagamintų dalių. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius