Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Slušnys: trapi riba tarp humoro ir įžeidimo – sunki sritis etikos komisijos nariams

Linas Slušnys
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Linas Slušnys
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (ŽLEK) pirmininkas, psichiatras Linas Slušnys „Žinių radijui“ sakė, kad viena sunkiausių sričių komisijos nariams – humoras. Pasak jo, riba tarp humoro ir įžeidimo yra trapi. Kita vertus, uždrausti juokauti irgi negalima.

„Visada turi labai atidžiai žiūrėti ne tik pačią informaciją, bet ir kaip pateikta ir kokiame formate, kokioje plotmėje pateikta. Tai yra patys sudėtingiausi net ir Etikos komisijai sprendimai, nes su humoru galima ir su žemėmis sumaišyti, ir tą daryti labai šlykščiai, prisidengiant humoru. Lygiai taip pat negali tapti tais žmonėmis, kurie uždraustų juokauti“, – laidoje „Ačiū, kad atėjote“ sakė L. lušnys.

Jis pažymėjo, kad pasinaudojant žiauriais juodojo humoro būdais galima atverti labai skaudžius dalykus, tačiau Lietuvoje juodojo humoro meistrų L.Slušnys sakė nematantis. L.Slušnys atkreipė dėmesį ir į tai, kad nors ir yra aiškiai pasakoma, iš ko negalima šaipytis  (iš žmogaus fizinių trūkumų, rasės, pakraipos ir pan.), humoro etikos nėra.

Nors ir yra aiškiai pasakoma, iš ko negalima šaipytis  (iš žmogaus fizinių trūkumų, rasės, pakraipos ir pan.), humoro etikos nėra.

Pasak jo, į humorą sureaguojama vienaip, kai jis yra sakomas akis į akį, ir kitaip, kai jis sakomas viešumoje, kur daug žmonių.

„Jeigu tą patį padarysiu viešai, didelėje minioje ar nesudarydamas galimybių atsakyti, ta žmogaus reakcija į tą patį humorą bus skirtinga. Jis jausis blogai ir automatiškai ta reakcija bus audringesnė ir sudėtingesnė jam pačiam“, – kalbėjo L.Slušnys.

L.Slušnys džiaugėsi, kad LŽEK sprendimus priima ne jis vienas, nes taip jie tampa objektyvesni. „Kai sėdi svarstyme 12-15 komisijos narių, sprendimas tampa šiek tiek objektyvesnis, o tas sutarimas tampa priimtinesnis, nes visa komisija turi apsispręsti, buvo peržengta humoro riba ar ne“,  – sakė jis.

„Jeigu tai yra netiesa, tu gali juokauti, kiek nori – manęs tai visiškai nežeidžia“, – nurodė L.Slušnys.

Visą laidos „Ačiū, kad atėjote“ įrašą klausykite čia.

 

Žinių radijas
Komentarai
Temos Humoras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min