Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienybės aikštės eglės žaislai – su VDU simbolika

Vienybės aikštės eglės puošyba patikėta VDU studentams
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vienybės aikštės eglės puošyba patikėta VDU studentams
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiomis dienomis Vienybės aikštėje bus pradėta puošti eglė, kurios dekoracijų autoriais šiemet tapo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai. Originaliai dekoruota žaliaskarė bus įžiebta šeštadienį kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentų šiemet globojama egle, kuri stovi Laisvės alėjos ir S.Daukanto gatvių sankirtoje.

Kaip papuošti Vienybės aikštės eglę sprendė VDU Menų fakulteto bendruomenės komisija. Tačiau pateikti idėjas galėjo kiekvienas VDU studentas.

Pasak komisijos narių, studentų idėjos buvo itin originalios: jie siūlė Vienybės aikštės eglę puošti visų pasaulio šalių vėliavėlėmis, kurios simbolizuoja VDU kosmopolitiškumą, morkomis – nes 2011-ieji pagal kinų kalendorių bus vadinami triušio arba kiškio metais, taip pat žaislais, pagamintais iš eglės spyglių arba žaislais, kurie simbolizuotų įvairias Kauno vietas. Studentai taip pat siūlė idėją gaminti žaisliukus su senovinio Kauno vaizdais.

Pristatė kelias idėjas

Išanalizavusi visus siūlymus, komisija nusprendė, kad Vienybės aikštėje stovinti eglutė „puošis“ VDU Socialinių mokslų fakulteto Psichologijos ketvirtakursės Birutės Juodišiūtės sugalvotais žaislais su VDU fakultetų simbolika. Ši idėja, anot komisijos narės Aidos Semaškienės, labiausiai siejasi su VDU, be to, ją nėra sudėtinga įgyvendinti.

„Eglė turi būti spalvota, o VDU fakultetai turi skirtingas spalvas. Todėl nusprendžiau pasiūlyti eglutę puošti fakultetų vėliavėlėmis. Tačiau dėl techninių sumetimų buvo nuspręsta gaminti spalvotus „burbulus“, kurių kiekvienas simbolizuos tam tikrą VDU fakultetą“, – pasakojo idėjos autorė

„Eglė turi būti spalvota, o VDU fakultetai turi skirtingas spalvas. Todėl nusprendžiau pasiūlyti eglutę puošti fakultetų vėliavėlėmis. Tačiau dėl techninių sumetimų buvo nuspręsta gaminti spalvotus „burbulus“, kurių kiekvienas simbolizuos tam tikrą VDU fakultetą“, – pasakojo idėjos autorė.

Beje, mergina itin aktyviai dalyvavo konkurse. Komisijai ji pasiūlė nevieną savo idėją, kaip puošti Vienybės aikštės eglę. Anot B.Juodišiūtės, žaliaskarė originaliai atrodytų, jei ant jos būtų pakabintos dėstytojų ir studentų nuotraukos arba studentų pažymėjimų kopijos.

Vienybės aikštėje stovinčią 15 metrų eglę, skaičiuojančią jau 40 metų, studentams padovanojo Ragučio gatvės gyventoja. Nuo vakar žaliaskarė puošiama 50 cm skersmens spalvotais rutuliais ir 600 m ilgio šviečiančia girlianda. Ant eglės bus kabinamas 81 įvairių spalvų – tamsiai ir šviesiai žalios, geltonos, oranžinės, melsvos, tamsiai mėlynos, purpurinės ir pilkos – plastiko apskritimas. Visi jų simbolizuos VDU fakultetus.

Leis atsiskleisti studentams ir kitąmet

Pirmą kartą dviejų miesto eglių puošimą į universitetų bendruomenių rankas atidavę Kauno miesto savivaldybės darbuotojai apgailestavo, kad tokia mintis negimė anksčiau. Greičiausiai abi egles studentai puoš ir ateinančiais metais.

„Gavome iš Kauno technologijos universiteto laišką, kuriame buvo prašoma KTU Ekonomikos ir vadybos fakultetui leisti puošti šalia šio fakulteto stovėsiančią eglutę. Pamaniau, kad KTU ir VDU rūmai yra greta, ir eglės bus netoli viena nuo kitos – šiemet šias egles galėtų puošti universitetai. Kalbant apie idėjos tęstinumą, manau, kad kitąmet dar daugiau universitetų norės puošti egles. Galbūt vyks ir konkursai“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus Renginių koordinavimo poskyrio vyriausioji specialistė Daiva Morkūnaite-Šmitienė.

Valdininkė teigė, jog šiemet studentai nespėjo įgyvendinti visų savo sumanymų. Todėl kitąmet KTU ir VDU puošiamos eglės turėtų būti dar originalesnės. Pavyzdžiui, KTU studentai ketina eglę puošti savo užaugintais koralais. Šiemet jų Laisvės alėjos ir S.Daukanto gatvės sankirtoje stovinčios eglės puošyboje taip pat bus, bet tik keletas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min