Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viešųjų pirkimų pretenzijas nagrinės specializuota įstaiga?

Kęstas Komskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstas Komskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį vis dazniau pasiekia pretenzijos ir kreipimaisi dėl Viešųjų pirkimų įstatymų pažeidimų, skaidrumo trūkumo, tiekėjų lygiateisiškumo ir nediskriminavimo principų nesilaikymo. Todėl trečiadienį K.Komskis lankėsi Viešųjų pirkimų tarnyboje (VPT).

Diskutuojant su tarnybos direktoriumi Žydrūnu Plytniku buvo priimta išvada, kad reikia grįžti prie specializuotos įstaigos, kurioje būtų nagrinėjami viešųjų pirkimų pretenzijų klausimai.

Tokį sprendimą galėtų įgyvendinti Nepriklausoma viešųjų pirkimų ginčų nagrinėjimo komisija, nagrinėjanti Lietuvos viešųjų pirkimų įstatyme nustatyta tvarka pateiktus tiekėjų (rangovų) skundus dėl perkančiosios organizacijos sprendimų ar veiksmų, kuriuos atlikdama ji nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimų ir pažeidė tiekėjo (rangovo) teises ar teisėtus interesus. Tokia komisija turėtų būti sudaroma iš nepriklausomų ekspertų ir sprendimą priimtų per 15 darbo dienų.

Probleminis išlieka nepakankamas viešųjų pirkimų skaičius. Juos rengia centrinė perkančioji organizacija „CPO LT“. Atkreiptinas dėmesys, kad 2014 metais planuojamas tikslas – didelė dalis visų elektroninių viešųjų pirkimų per CPO, todėl būtina apsvarstyti visus siūlymus ir galimybes.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo Ž. Plytniko teigimu, tokio rezultato CPO nepasieks. K.Komskis artimiausiu metu koaliciniame susitikime teiks siūlymus, kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min