Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Fizikų gatvėje krito balkono gabalai

Fizikų g. 10 namo gyventojus ne juokais išgąsdino kritusi balkono šiltinamoji medžiaga.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Fizikų g. 10 namo gyventojus ne juokais išgąsdino kritusi balkono šiltinamoji medžiaga.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienio vakaras Vilniaus Fizikų gatvės 10 namo gyventojams buvo itin neramus. Nors namas naujas, statytas vos prieš kelerius metus, į jo vidinį kiemą nukrito paskutiniame daugiabučio aukšte esančio buto balkono tinko dalis.

Labiausiai gyventojus išgąsdino tai, kad balkono tinkas ir šiltinamoji vata nukrito toje vietoje, kur paprastai žaidžia vaikai. Anot trečiame aukšte butą nuomojančio vaikino, trenksmas buvo išties stiprus, pasižiūrėti, kas atsitiko į balkonus išėjo ne tik jų, bet ir aplinkinių namų gyventojai.

„Vaikų buvo pilnas kiemas, kaip visada, tik visa laimė, kad jie nežaidė po balkonais, todėl niekas nenukentėjo“, – sakė vaikinas.

Gyventojas neslėpė, kad nors jis šiame name gyvena neseniai – vos apie pusmetį, jau pastebėjo kai kurių statybos trūkumų. Jo teigimu, bute suskilinėjusios visos sienos. Tačiau balkonas jam neatrodė pavojingas. Vaikinas stebėjosi, kaip taip galėjo įmirkti šiltinamoji vata, nes ant žemės ji krito visiškai šlapia.

Manė, kad vazonus mėto

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Šiltinamoji medžiaga krito ten, kur ilsėtis mėgsta namo gyventojai
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Šiltinamoji medžiaga krito ten, kur ilsėtis mėgsta namo gyventojai

Gretimame name gyvenanti moteris teigė pirmiausia pagalvojusi, kad kažkas pro langus mėto vazonus. „Per televiziją visokius rodo vaidus, galvojau, gal ir čia kas nors ką nors mėto. Bet pažiūrėjusi pro langą pamačiau krentančius tinko gabalus. Buvo visa krūva balkono dalių kieme. Kaimynai susirinkę kalbėjosi, gal kreipsis dėl žalos atlyginimo“, – sakė moteris.

Ji taip pat neslėpė turinti pretenzijų namą stačiusiai bendrovei – jos bute neužsidaro durys. „Kai kreipiausi į bendrovę „Hanner“, man liepė ieškoti tos įmonės, kuri duris įstatė. Tačiau juk kaltos ne pačios durys, o sienos, kurios per kelerius metus „nusėdo“ ir dabar yra kreivos“, – piktinosi ketverius metus Fizikų gatvėje gyvenanti moteris.

Antradienio vakarą išsigandę byrančio balkono namo gyventojai iškvietė ugniagesius, kurie nuėmė pavojingai styrančius drėgnus šiltinamosios vatos gabalus.

Atsakys ekspertai

Bendrovės „Hanner“ atstovai į 15min.lt klausimus sutiko atsakyti tik raštu. Atsakyme rašoma, kad bendrovės žiniomis, balkonas yra sveikas, savo vietoje, jo konstrukcijos nėra pažeistos ir jokios grėsmės nekelia. „Nuo balkono plokštės atsilupo šiltinamoji medžiaga (mineralinė vata), kuri buvo naudojama tam, kad žiemos metu per gelžbetoninę konstrukciją šaltis nesiskverbtų į namo vidų. Šiltinamoji medžiaga galėjo atsilupti dėl nekokybiškai atliktų jos tvirtinimo darbų arba dėl drėgmės patekusios per aukščiau esančio balkono grindis“, – teigė „Hanner“ atstovai.

Tikslias priežastis, kodėl šiltinamoji medžiaga nukrito, turėtų pasakyti ekspertai, atlikę išsamų tyrimą, tačiau „Hanner“ jau dabar žada, jog buto savininkai neturėtų būti atsakingi už tokių defektų šalinimą. „Tik gavę ekspertų išvadas galėsime įvardinti, kokia statybinė įmonė netinkamai atliko darbus ir pareikalauti iš jos atsakomybės bei pašalinti defektus“, – pareiškė bendrovė „Hanner“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min