Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus policija: mes pasiruošę užtikrinti saugumą seksualinių mažumų eitynių metu

Kęstutis Lančinskas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kęstutis Lančinskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Policijos pareigūnai teigia esantys pasiruošę užtikrinti visuomenės saugumą, jeigu šeštadienį sostinėje vyktų seksualinių mažumų eitynės „Už lygybę“.

„Savivaldybės leidimas yra tik sustabdytas, šiandien teismas nagrinės organizatorių skundą. Mes manome, kad kol nėra galutinio sprendimo, mes turime būti pasiruošę renginiui“, – penktadienį ryte surengtoje spaudos konferencijoje sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Kęstutis Lančinskas.

Jo teigimu, nuo šeštadienio 6 val. iki 16 val. bus draudžiamas eismas Upės gatve. Joje bus draudžiama statyti automobilius. Jų statyti vairuotojai negalės žemutinėse aišktelėse prie „Forum Palace“, prie viešbutyje „Reval Hotel Lietuva“ esančio „Olympic Casino“, prie Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės. „Bus pastatyti apie tai informuojantys ženklai“, – sakė K.Lančinskas.

Jis pabrėžė, kad policijos pareigūnai įvertino rizikos, galinčios kilti per renginį, laipsnį ir turi parengę specialų priemonių, užtikrinsiančių saugumą, planą. „Vienas planas – jeigu viskas vyks taikiai, kitas – jeigu bus incidentų. Visų taikomų saugumo priemonių metu dirbs iki 800 pareigūnų“, – sakė VPK viršininkas ir pridėjo, kad per eitynes darbuosis ir raitoji policija, kriminalinė policija, kinologų būrys. Į pagalbą bus pasitelkti ir ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai.

K.Lančinsko teigimu, policija turėtų užtikrinti, kad eitynių metu dvi konfrontuojančios pusės – eisenos dalyviai ir prieš ją protestuojantys asmenys – nesusitiktų. „Nė vienas policijos vadovas niekada nepasakys, kad yra pasiruošęs 100 proc., bet mūsų darbas yra užtikrinti, kad kuo mažiau nukentėtų žmonių ir dalyvių. O 100 proc. prognozuoti, kas įvyks, neįmanoma“, – kalbėjo K.Lančinskas.

Jis pridėjo, kad policijos pareigūnams žinomi kai kurie asmenys, kurie kursto nesantaiką ir kelia pavojų eitynių dalyviams. „Nenorėčiau jų įvardyti, nes yra nekaltumo prezumpcija. Tačiau tie, kurie mums žinomi, buvo pakviesti į policiją ir įspėti dėl atsakomybės kurstant nesantaiką“, – sakė VPK vadovas.

Be to, jo teigimu, pareigūnai šeštadienį tikrins visus eitynių vietos prieigoje būsiančius ir įtarimą kelsiančius asmenis, jų turimus daiktus. „Už neleistinų daiktų nešiojimąsi bus taikoma administracinė atsakomybė“, – tikino K.Lančinskas ir pridūrė, kad neleistini nešiotis daiktai – ne tik pagaliai, degusis skystis ar akmenys, bet ir kiaušiniai ar pomidorai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min