Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė dėl M.Dobužinskio mokyklos veiklos gali kreiptis į prokurorus

Švietimo departamento direktorius G.A.Petronis sako, kad mokyklų reforma sostinėje būtina, nes dėl nevienodo mokinių pasiskirstymo kai kurioms mokykloms nepakanka mokinio krepšelio lėšų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Keletą patikrinimų Mstislavo Dobužinskio vidurinėje mokykloje atlikę sostinės savivaldybės darbuotojai neatmeta galimybės kreiptis į prokurorus ir prašyti jų ištirti mokyklos veiklą.

„Dar oficialiai negavau tokio nurodymo (kreiptis į prokuratūrą – aut. past.), čia tik ketinimai, bet pagrindas tam kaip ir yra“, – naujienų portalui 15min.lt sakė Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis.

Jo teigimu, keletą patikrinimų rusiškoje Mstislavo Dobužinskio vidurinėje mokykloje atlikę savivaldybės darbuotojai pasigedo daugiau nei 100 mokyklą turinčių lankyti mokinių.

„Patikrinus dokumentus pasirodė, kad mokykla pustuštė. Kovo 20 dieną, šeštadienį lankėmės, kai buvo atidirbama už kovo 12 dieną, tai radome 47 mokinius iš 318. Direktoriaus teigimu, tai turėjo būti muziejų lankymo diena, bet dokumentuose tai patvirtinta nebuvo. Balandžio 9 dieną apsilankę radome 127 mokinius, o balandžio 13–ąją mokykloje buvo 170 mokinių“, – kalbėjo G.A.Petronis.

Jis paaiškino, kad atsivertus mokyklos dienynus buvo matyti, jog daug mokinių nuo mokslo metų pradžios nebuvo nė vienoje pamokoje. „Tai kodėl jie yra mokyklos sąrašuose?“ - klausė Švietimo departamento direktorius.

Aptikus tiek mokyklos sąrašuose esančių, bet jos nelankančių mokinių, savivaldybei kilo klausimų dėl mokinio krepšelio lėšų panaudojimo.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad mokyklos finansuojamos iš dviejų šaltinių: valstybės dotacijų ir savivaldybės skiriamų lėšų. Valstybės dotacija – tai vadinamasis mokinio krepšelis – 3310 Lt vienam mokiniui vieneriems mokslo metams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min