Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 01 10

Vilniaus valdžia ketina prie Neries palikti prieštaringai vertinamą „vamzdį“

Veiklą baigianti viešoji įstaiga „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) miesto savivaldybės žinion planuoja perduoti tris Neries krantinėje pastatytas skulptūras, tarp jų - ir prieštaringai vertinamą kūrinį iš vamzdžių „Krantinės arka“.
Skulptūra
Skulptūra „Kratinės arka“ / LŽ nuotr.
Temos: 2 Valdžia Neris

Nepaisydama kritikos, sostinės valdžia linkusi palikti skulptūrą stovėti, nors leidimas ją eksponuoti jau baigėsi.

VEKS vadovas Rolandas Kvietkauskas BNS sakė, kad kitą savaitę planuojamas viešosios įstaigos dalininkų – Kultūros ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės – susirinkimas. Per jį ketinama priimti sprendimą VEKS užsakymu sukurtas skulptūras perduoti miesto nuosavybėn.

„Jau tvarkomi dokumentai, kad skulptūros būtų perduotos savivaldybei, o ši jau spręs, ką su jomis daryti“, – teigė R.Kvietkauskas.

Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Babravičius BNS sakė, kad savivaldybė norėtų, jog skulptūros liktų stovėti ten, kur jos yra dabar.

Tokiu atveju reikės pratęsti leidimą joms eksponuoti. Mat buvęs savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas, kilus diskusijoms dėl skulptūros „Krantinės arka“ meninės vertės, tokį leidimą davė tik vieneriems metams (2009-iesiems), kai Vilnius turėjo Europos kultūros sostinės titulą.

Anot vicemero, dėl meno kūrinių likimo savivaldybė dar tarsis su teisininkais ir jų autoriais. VEKS užsakymu prie Neries pernai buvo pastatytos trys skulptūros: Mindaugo Navako „Dviaukštis“, Roberto Antinio „Puskalnis“ ir Vlado Urbanavičiaus „Krantinės arka“. Šios trys skulptūros VEKS kainavo apie 276 tūkst. litų.

Didelį dalies visuomenės pasipiktinimą sukėlė Neries krantinėje tarp Mindaugo ir Žaliojo tiltų prie Energetikos muziejaus, sumontuota skulptūra „Krantinės arka“, padaryta iš surūdijusių dujų vamzdžių.

Anot autoriaus, skulptūra iš tolo primena į paviršių iškilusią architektūrinę–komunikacinę konstrukciją. Menininkas savo kūrinį apibūdino kaip šiuolaikišką energetiniais tinklais susaistyto pasaulio komentarą.

Tuo metu skulptūros kritikai tvirtino, kad „Krantinės arkos“ išvis negalima laikyti menu. Visuomenėje kilo pasipiktinimas ir dėl to, jog už ją sumokėta 99,5 tūkst. litų.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius