Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Žaliųjų ežerų pakrantėse – alkoholio upės

Patikrinimai šalia vandens telkinių Verkių regioniniame parke
Karolinos Pansevič nuotr. / Patikrinimai šalia vandens telkinių Verkių regioniniame parke
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žalieji ežerai yra viena mėgstamiausių vilniečių poilsiaviečių. Čia šiltomis vasaros dienomis gausu poilsiautojų, nevengiančių ne tik saulėje pasikaitinti ar išsimaudyti, bet ir alaus ar kitokių alkoholinių gėrimų išgerti. Pastarasis pomėgis gali užtraukti nemalonumų – viešoje vietoje vartoti alkoholį yra draudžiama. O policija ežerų pakrantėse lankosi dažnai.

Vieną šiltą šios savaitės pavakarę į sostinės paežeres atvykę policijos pareigūnai darbo turėjo pakankamai. Poilsiautojai šalia Žaliųjų ežerų net nesislapstydami gaivinosi alumi.

Tikrino gausios policijos pajėgos

Valakampių, Žirmūnų, Žaliųjų ežerų paplūdimius, Baltupio tvenkinio pakrantes, Jomanto parką aplankė Vilniaus pirmojo policijos komisariato, Patrulių rinktinės pareigūnai kartu su Verkių regioninio parko darbuotojais, policijos projekto „Savanoriai – žmogaus saugumui“ dalyviais.

„Pajėgų skirta nemažai, tikrinome kelis paplūdimius“, – teigė Vilniaus aps. VPK Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnioji tyrėja Lina Milašienė.

Šios poilsiavietės priklauso Pirmojo policijos komisariato teritorijai, be to, yra vienos populiariausių sostinėje. Per kelias valandas pareigūnai užfiksavo 49 pažeidimus – net 46 dėl alkoholio vartojimo.

„Kai tik geras oras, darome tokias priemones. Turime planą ir pagal jį yra numatytos dienos, kai lankomės poilsiavietėse. Šiais metais labai tai suaktyvinome“, – pasakojo L.Milašienė.

Kiekvieno tokio apsilankymo metu pažeidimų užfiksuojamas ne vienas – po 20, 40, daugiausia nuolat būna dėl alkoholio vartojimo viešoje vietoje. Šiems pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė už alkoholio vartojimą viešoje vietoje – bauda nuo 30 iki 50 Lt. Jeigu baudžiama pirmą kartą, ji paprastai mažėja iki 15 Lt.

Daugiau policijos, mažiau nelaimių

Bus ir nelaimių mažiau, ir, kaip pastebėjo Verkių parko direktorė, mažiau šiukšlintojų. Su vaikais poilsiaujantys žmonės irgi patenkinti mūsų priemonėmis, – sakė L.Milašienė.

Birželį panašių priemonių policija vykdė nedaug, nes šalti orai išbaidė poilsiautojus iš Vilniaus paplūdimių. Tačiau artimiausiu metu atsipalaiduoti alaus mėgėjams prie vandens telkinių neteks – policijos pareigūnai patruliuos nuolat ir nevengs bausti pažeidžiančius viešąją tvarką.

„Bus ir nelaimių mažiau, ir, kaip pastebėjo Verkių parko direktorė, mažiau šiukšlintojų. Su vaikais poilsiaujantys žmonės irgi patenkinti mūsų darbu. Saugiau, smagiau, tvarkingiau“, – tokių policijos apsilankymų nauda tiki L.Milašienė.

Verkių regioninio parko direkcijos vadovė Vida Petiukonienė neslėpė, kad pareigūnų reidai ją tik džiugina: „Nuo to drausmingėja visuomenė, o kai visuomenė drausmingesnė, tai ir tvarka parke geresnė, mažiau pažeidimų, mažiau vandalizmo atvejų.“

Nelaukia nedrausmingų

Verkių regioniniame parke yra du dideli ežerai su poilsiavietėmis – Gulbinų ir Balsio ežerai. Pastarasis dažniau vadinamas Žaliaisiais ežerais.

Kaip sako Verkių regioninio parko direktorė V.Petiukonienė, parke yra dar ir daugiau vandens telkinių – Akies ežerėlis, nemažai bevardžių, nedidelių ežeriukų tarp Verkių dvaro ir Žaliųjų ežerų miške, Ežerėlių geomorfologiniame draustinyje, kurie nėra skirti rekreacijai, šalia jų poilsiavietės neįrengtos, bet vilniečiai lankosi.

„Parke laukiami visi. Tačiau nemaloniausi direkcijai yra tie žmonės, kurie braunasi su automobiliais ten, kur nėra nei oficialių kelių, nei takų, važiuoja bet kur, susikrauna laužą, kūrena, geria, palieka šiukšles. Mums labai svarbu ir tai, kad žmonės būtų blaivūs, nedarytų pažeidimų. Bet svarbiausia, kad nebūtų niokojama gamta. O ją labiausiai niokoja atvažiavę automobiliais – kuo giliau prasibrauna, kuo daugiau prisiveža gėrimų, butelių, tuo didesnė padaroma žala“, – kalbėjo V.Petiukonienė.

Karolinos Pansevič nuotr./Patikrinimai šalia vandens telkinių Verkių regioniniame parke
Karolinos Pansevič nuotr./Patikrinimai šalia vandens telkinių Verkių regioniniame parke

Parkas prieina ir iki Neries, tačiau, anot V.Petiukonienės, jos pakrantės nėra poilsiautojų taip mėgstamos kaip paežerės.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min