Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiams – nemokamos sveikatinimo paslaugos

Anot I.Savickienės, nemokamomis paslaugomis šiemet Antakalnio poliklinikoje galės pasinaudoti vaikai, diabetikai, nėščios moterys.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Anot I.Savickienės, nemokamomis paslaugomis šiemet Antakalnio poliklinikoje galės pasinaudoti vaikai, diabetikai, nėščios moterys.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Apie 15–20 tūkst. Vilniaus gyventojų šiemet gali pretenduoti gauti nemokamų sveikatos stiprinimo paslaugų. Į šią grupę pateks įvairaus amžiaus vaikai, tam tikromis ligomis sergantys žmonės, kūdikių besilaukiančios šeimos. Kasmet tokią galimybę suteikia visuomenės sveikatos programa, finansuojama Vilniaus savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Savickienė teigė, kad ši gydymo įstaiga jau rugpjūčio pabaigoje galės priimti pirmuosius pacientus, jiems tam tikros paslaugos bus teikiamos nemokamai.

Ypatingas dėmesys – vaikams

„Viena iš programų – „Sveikas ir stiprus. Taisyklingos laikysenos formavimas“. Norime įtraukti ir tuos vaikus, kurie dar nėra kreivi. Juos konsultuos fizinės medicinos bei reabilitacijos gydytojai, jie paskirs vieną iš keturių stuburo stiprinimo programų: nugaros ir pilvo masažą, mankštą vandenyje ir plaukiojimą baseine, stuburo tempimo pratimus vandenyje arba mankštą salėje“, – sakė I.Savickienė. Pagal poreikį ir vaiko pomėgius bus paskirta 10 fizinės medicinos procedūrų.

Šia nemokama paslauga galės pasinaudoti 260 Vilniaus vaikų, užsiregistruotų telefonu ar atėjusių į polikliniką, tereikės atsinešti šeimos gydytojo pažymą dėl galimų kontraindikacijų.

Anot Vilniaus savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktoriaus Gintaro Žandaravičiaus, dėmesys vaikams, jų sveikatai buvo vienas svarbiausių kriterijų skiriant finansavimą visuomenės sveikatos programoms.

„Turime Vilniaus miesto tarybos patvirtintą tvarką, sudarytą komisiją, kuri atrenka įstaigas ir skiria jų pateiktoms programoms finansavimą. Atsižvelgiama į pernai metų rezultatus – ar laiku pateikti duomenys, ar nebuvo finansinių ir kitokių pažeidimų. Pagrindinis dėmesys skiriamas sveikatinimui, problemų dėl stuburo, laikysenos turintiems vaikams, diabetikams“, – sakė G.Žandaravičius.

Diabetikai nemokės už būtinas procedūras

Diabetikams Antakalnio poliklinikoje bus teikiama nemokamų paslaugų, už kurias iki šiol tekdavo mokėti iki kelių dešimčių litų. Anot I.Savickienės, sergančiųjų diabetu kraujagyslės pažeidžiamos, stringa kraujotaka, dėl to kartais net tenka amputuoti galūnes. Todėl net ir atsivėrus nedidelei opai būtina ypatinga priežiūra.

„Šiemet planuojame apie 70 žmonių pakviesti į konsultacijas, suteikti paslaugų: valyti nagų guolius, šalinti nuospaudas, suragėjusią odą, atlikti gydomąjį pedikiūrą. Žmonės ir taip tokiomis paslaugomis naudojasi, tačiau jos kainuoja nuo 6 iki 60 litų, o nedirbantiems diabetikams tai yra nemaži pinigai. Į nemokamas procedūras užsiregistravę žmonės turės pateikti tik diabetiko pasą ar kitą dokumentą, patvirtinantį, kad žmogus serga diabetu“, – sakė I.Savickienė.

Finansavimas skirtas ir kūdikio besilaukiančių šeimų konsultacijoms. Neturinčios galimybių lankyti privačių nėščiųjų sveikatingumo kursų šeimos Antakalnio poliklinikoje sulauks ginekologo, psichologo konsultacijų, mankštų nėščiosioms ir neseniai pagimdžiusioms mamos.

Skirta beveik 2 mln. Lt

Šiemet visuomenės sveikatos programoms skirta beveik 2 mln. Lt, iš jų beveik 1 mln. 270 tūkst. Lt iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos, 347 tūkst. Lt iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Į paramą galėjo pretenduoti gydymo įstaigos, mokyklos, vaikų darželiai, viešosios įstaigos, teikiančios sveikatinimo paslaugas. Nemokamos paslaugos bus teikiamos iki šių metų pabaigos. Tikimasi, kad jomis galės pasinaudoti iki 20 tūkstančių vilniečių – dvigubai daugiau nei pernai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min