Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje rinksis krikščioniškas jaunimas iš viso pasaulio

Taize renginiai.
Taize renginiai vyks daugybėje sostinės vietų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Tai, kas mus vienija, yra svarbiau nei tai, kas mus skiria“, – teigia Taize bendruomenės broliai, kiekvieną savaitę savo vienuolyne Burgundijoje sulaukiantys daugybės skirtingų jaunų žmonių. Retsykiais vienuoliai palieka savo vienuolyną ir važiuoja sutikti jaunų žmonių jų šalyse. Netrukus jų sulauksime ir Vilniuje.

Kardinolo Audriaus Juozo Bačkio kvietimu pirmosiomis gegužės dienomis Vilnių užplūs gausus būrys jaunų krikščionių iš visos Europos. Gegužės 1 - 3 dienomis sostinėje vyks didžiausias šių metų renginys jaunimui – tarptautinis jaunimo Taize susitikimas „Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje“.

Daugiausia atvyks iš Lenkijos

Į tris dienas truksiantį maldos, pokalbių ir bendravimo susitikimą atvyks apie 6 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos, aplinkinių Baltijos ir tolimesnių šalių.  Jaunimas iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Italijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos taip pat neaplenks pavasarėjančio Vilniaus.

Daugiausia jaunų maldininkų sulauksime iš Lenkijos – 1600, iš Ukrainos – 500, Baltarusijos – 450 jaunuolių. Pagal užsienio svečių skaičių susitikimas bus vienas didžiausių renginių Lietuvos tūkstantmečio ir Vilniaus – Europos kultūros sostinės metais.

Bendrų maldų, pokalbių, pietų ir vakarienės vieta bus Vilniaus centras – senamiesčio bažnyčios, Katedros aikštė, Sereikiškių parkas. Tikimasi, kad, kaip įprasta Taize susitikimuose, renginiuose dalyvaus ir miestiečiai. Vilniaus miesto gyventojai kviečiami prisijungti prie šios  šventės, atverti savo namų duris ir įsileisti jaunus žmones ne tik į savo miestą, bet ir savo namus.

Susitikime dalyvaus Taizé bendruomenės prioras brolis Alois, keletas kitų brolių, kardinolas A.J.Bačkis. Šalies prezidentas Valdas Adamkus taip pat žadėjo prisijungti prie šio renginio.

Pamaldos miesto centre, maldininkų pietūs parke ir  į teminius susitikimus bus kviečiami dvasininkai, menininkai, rezistentai, visuomenės veikėjai, politikai.

Ne vienkartinis renginys

„Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje“ nėra tik vienkartinis, tris dienas truksiantis renginys. Reikšmingas yra ir pasiruošimas susitikimui. Jis Vilniaus mieste ir apylinkėse prasidėjo dar 2008 metų spalį.

Kiekvienoje Vilniaus parapijoje susikūrusios įvairiatautės jaunimo grupės, kurios kas savaitę renkasi bendrai maldai, aptarti organizacinio ir dvasinio pasiruošimo.Vilniaus jaunimas rengiasi atvyksiantiems svečiams pristatyti Lietuvos sostinę kaip įdomų, šiuolaikišką, dvasingą ir svetingą miestą.

Susitikimą organizuoja Taizé bendruomenė ir Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras. Daugiau informacijos  galima rasti www.vajc.lt.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min