Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje švenčiama Gailestingumo savaitė

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje nuo Šv. Velykų švenčiama Gailestingumo savaitė, kuri baigsis Dievo Gailestingumo švente Atvelykio sekmadienį. Antrąją Velykų dieną 12 val. šv. Mišias šventovėje aukoja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Šiemet sukanka 80 metų nuo Gailestingojo Jėzaus paveikslo nutapymo ir 10 metų, kai Dievo Gailestingumo šventovė (Dominikonų g. 12, Vilnius) vėl atvira maldai.

Neatsitiktinai Gailestingumo šventė sutampa su palaimintojo popiežiaus Jono Pauliaus II kanonizacija. Būtent šis popiežius 2000-aisiais s. Faustiną paskelbė šventąja, o Atvelykio sekmadienį Visuotinėje Bažnyčioje – Dievo Gailestingumo švente. Jonas Paulius II yra rašęs: „Žmonijai, kuri kartais atrodo suklaidinta ir valdoma blogio, egoizmo bei baimės jėgų, prisikėlęs Viešpats duoda atleidžiančios, sutaikinančios ir iš naujo atveriančios sielą vilčiai meilės dovaną. Ši meilė pakeičia širdis ir suteikia ramybę. Pasauliui taip reikia suvokti ir priimti Dievo Gailestingumą.“

Tikintieji šią savaitę ypatingai kviečiami maldai Gailestingumo šventovėje. šv. Mišios vyks kasdien 8, 12, 18, 20 val. lietuvių k. ir 16 val. lenkų k. VIdurdienio šv. Mišias šią savaitę aukos vis kiti Lietuvos vyskupai. Tarp šv. Mišių meldžiamasi Valandų liturgija, Gailestingumo vainikėlis, Rožinio malda, vyksta Švč. Sakramento adoracija, klausoma išpažinčių. Šventovės durys nuo praėjusio rudens – atviros visą parą.

Gailestingumo sekmadienio išvakarėse, šeštadienį, 21 val. vyks ekumeninė Šviesos kelio procesija iš Aušros Vartų į Dievo gailestingumo šventovę. Vėliau bus giedama Apokalipsė – „Apreiškimas apaštalui Jonui“. Šeštadienį Gailestingojo Jėzaus broliai rengia budėjimą jaunimui. Piligrimai kviečiami aplankyti Faustinos namelį (Grybo g. 29A, Vilnius). 

Dievo Gailestingumo apaštale vadinamai mistikei seseriai Marijai Faustinai Kovalskai, kuri gyveno ir Vilniuje, buvo patikėta misija skleisti žinią apie Dievo Gailestingumą. S. Faustinai jos patirtų regėjimų metu buvo nurodyti „įrankiai“ maldai: Dievo Gailestingumo paveikslas su užrašu „Jėzau, pasitikiu Tavimi“, Gailestingumo šventė pirmąjį sekmadienį po Velykų, Dievo Gailestingumo vainikėlis ir malda Gailestingumo valandą (15 val.).

Pagal Faustinos regėjimus, jai prižiūrint, prieš 80 metų (1934 m.) dailininkas Eugenijus Kazimirovskis Vilniuje nutapė Gailestingojo Jėzaus paveikslą, kuris gerbiamas Dievo Gailestingumo šventovėje, o prie jo melstis atvyksta piligrimai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Vilnius vadinamas Gailestingumo miestu, nes jame prašoma ne tik Aušros Vartų Gailestingosios Dievo Motinos užtarimo, bet ir šaukiamasi Jėzaus Gailestingumo. Vilniuje dar 1946 m. Dievo Tarnas arkivyskupas Mečislovas Reinys, atsiliepdamas į s. Faustinos Dvasios tėvo kun. Sopočkos kreipimąsi, Atvelykį paskelbė Dievo Gailestingumo švente. 

Gailestingumo savaitės programa skelbiama tinklalapyje www.gailestingumas.com.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min