Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje tautininkai atkurs savo partiją

Gintaras Songaila
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gintaras Songaila
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš trejus metus su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD) susijungę tautininkai šeštadienį Vilniuje rengia atkuriamąjį (steigiamąjį) partijos suvažiavimą.

Šeštadienį bus priimtas sprendimas dėl Tautininkų sąjungos atkūrimo (steigimo), renkamas partijos pirmininkas, jo pavaduotojai, taryba, tvirtinama programa, įstatai ir kiti dokumentai.

Iniciatyvinės grupės pirmininko Gintaro Songailos duomenimis, šiuo metu partija turi apie 1500 steigėjų.

Pagal įstatymus, nauja partija gali būti įkurta, surinkus ne mažiau kaip 1000 steigėjų parašų.

Atkuriama Tautininkų sąjunga ketina „grąžinti tautiškąsias vertybes į Lietuvos politiką ir telkti platų politinį frontą, skatinti nacionalinį bendradarbiavimą tautos ir valstybės stiprinimo, ekonomikos gaivinimo linkme“.

Anot tautininkų pranešimo, 2008 metais Tautininkų sąjunga susijungė su TS-LKD, tikėdamasi, kad jungtinėje partijoje nacionaliniai interesai bus ginami veiksmingiau. Tačiau, Kovo 11-osios Akto signataro Leono Milčiaus teigimu, „tautinės vertybės ne tik neįgijo reikalingos dirvos, bet priešingai, daugeliu atveju tapo prislopintos, izoliuotos“. 

„Iškilo grėsmė, kad Lietuvos politinėje erdvėje apskritai nebeliks jėgų, galinčių deramai ginti Lietuvą ir lietuvių tautą didelių sunkumų akivaizdoje. Stebimos savęs niekinimo, lietuvybės žeminimo, konstitucinių vertybių pamynimo tendencijos. Plinta netikėjimas savo valstybe, dėl to didėja emigracija (ne vien dėl ekonominių priežasčių), menksta tautos švietimas, aktyviai reiškiasi lenkiškasis šovinizmas, taip pat Rusijos siekiai susigrąžinti Lietuvą į savo įtakos lauką“, – rašoma tautininkų pranešime.

Teigiama, kad atkuriamoje sąjungoje dalyvauja daugiau kaip trys ketvirtadaliai buvusios TS-LKD frakcijos narių, tarp jų – signatarai Klemas Inta, Kazimieras Uoka, Audrius Rudys, L.Milčius, Seimo narys G.Songaila.

Tautininkų partiją atkurti siekia birželį nuo valdančiosios TS-LKD atsiskyrusių politikų grupė, buvusios Lietuvių tautininkų sąjungos lyderiai.

Tautininkai paliko TS-LKD, kai partijos Priežiūros komitetas G.Songailą pašalino iš partijos, jam teismui apskundus konservatorių Vilniaus skyriaus sprendimą derėtis su Lietuvos lenkų rinkimų akcija dėl koalicijos Vilniaus miesto savivaldybėje.

Iki tol didelės įtakos Lietuvos politiniame gyvenime neturėjusi Lietuvių tautininkų sąjunga į TS-LKD įsiliejo 2008-aisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min