Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius investicijų ieško Kanuose

Šiemet vilniečiai Kanuose parengė netradicinį stendą – alėją, kurios prototipas yra Sereikiškių parkas Vilniuje.
Rasos Cibulskienės nuotr. / Šiemet vilniečiai Kanuose parengė netradicinį stendą – alėją, kurios prototipas yra Sereikiškių parkas Vilniuje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto savivaldybės delegacija vakar išvyko į Prancūziją, Kanus, kur vyksta tarptautinė nekilnojamojo turto ir investicijų paroda MIPIM. Kelionei iš sostinės biudžeto buvo atseikėta 250 tūkst. Lt. Valdininkai tikina pinigų nešvaistantys, mat parodoje tikimasi rasti investuotojų svarbiausiems Vilniaus projektams.

Pernai Vilniaus miestas Kanuose pristatė apie 20 projektų, tačiau nė vienam realus investuotojas nebuvo rastas. Pernai kelionė atsiėjo pusę milijono, šiemet ši suma sumažinta perpus, kaip ir projektų skaičius.

Vis dėlto tikimasi, kad šiemet investicijų „žvejyba“ bus sėkmingesnė. „Žinome, kad Kanuose labai paklausūs tokie projektai, kurie jau yra paruošti, o juos reikia tik įgyvendinti. Taip pat didelio dėmesio sulaukia tokie objektai kaip automobilių stovėjimo aikštelės. Mes šiemet tokių projektų vežamės nemažai, todėl tikimės realios naudos“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Investicinių projektų skyriaus vedėja Rasa Cibulskienė.

Anot jos, didžiausios viltys dedamos į požeminių automobilių stovėjimo aikštelių statybos ir valdymo koncesijos suteikimo bei savivaldybės pastato pardavimo projektus. „Šie projektai jau praktiškai yra parengti, bereikia tik rasti investitorių“, – teigė R.Cibulskienė.

Vilniaus savivaldybė Kanų parodoje taip pat ketina pristatyti Nacionalinio stadiono statybos ir valdymo, 20-ies švietimo įstaigų renovacijos ir tolesnės priežiūros projektus. Kaip ir ankstesniais metais, vėl bus siekiama pritraukti investuotojų Guggenheimo Ermitažo muziejaus projektui, ieškoma būdų, kaip gerinti Vilniaus visuomeninio transporto infrastruktūrą.

Sumažino biudžetą

Aštuntus metus iš eilės į Kanus važiuojančios Vilniaus delegacijos vadovu šiemet paskirtas Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius. Su juo į Pietų Prancūziją išvyko dar devyni žmonės. „Nemanau, kad parodoje dalyvauti yra prestižo reikalas. Greičiau tai yra būtinybė priminti save kitiems“, – įsitikinęs R.Adomavičius. Anot jo, net jeigu Kanuose nepavyks rasti investuotojų, bent bus galimybė pasisemti idėjų. „Juk visas pasaulis kenčia dėl ekonominės krizės. Gal sužinosime naujų, dar negirdėtų būdų, kaip spręsti šiuo metu iškylančias problemas, – vylėsi vicemeras. – Čia yra miesto garsinimas, o ne šiaip pasivaikščiojimas po Kanus.“

R.Adomavičiui antrino R.Cibulskienė: „Svarbu neleisti savęs pamiršti. Pavyzdžiui, iš daugelio metų patirties galiu pasigirti, kad Vilnius visada sulaukia didesnio dėmesio nei, pavyzdžiui, Ryga.“ Paklausta, kas Lietuvos siūlomais projektais domisi labiausiai, R.Cibulskienė paminėjo skandinavus, prancūzus, belgus, vokiečius. „Su Kinija ar Arabijos šalimis taip pat turime kontaktų, bet jie dar trapūs, nėra tokie vientisi“, – sakė ji.
Žinome, kad Kanuose labai paklausūs tokie projektai, kurie jau yra paruošti, o juos reikia tik įgyvendinti. Taip pat didelio dėmesio sulaukia tokie objektai kaip automobilių stovėjimo aikštelės. Mes šiemet tokių projektų vežamės nemažai, todėl tikimės realios naudos.
Didžiausia paroda

Lietuva Kanuose ketina pristatyti ne tik sostinės, bet ir kitų miestų – Kauno, Klaipėdos ir Druskininkų – projektus. Kadangi šių miestų savivaldybės nerado pinigų kelionei į Prancūzijoje vykstančią parodą, joms atstovaus sostinės savivaldybė ir viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“.

Šios įstaigos generalinio direktoriaus pavaduotoja Laura Guobužaitė prisipažino, kad „Investuok Lietuvoje“ į Kanus važiuoja pirmą kartą. „Iki šiol per atstumą bendraudavome su klientais, o dabar važiuojame, nes turime suplanavę konkrečius susitikimus su galimais investuotojais. Mūsų tikslas – pristatyti verslo aplinką Lietuvoje tiems, kurie ja domisi“, – sakė L.Guobužaitė.

„Tai pati svarbiausia nekilnojamojo turto ir investicijų paroda, joje dalyvauti būtina, jeigu norime, kad kas nors mumis domėtųsi. Juk klientus reikia pritraukti, kad jie norėtų čia investuoti“, – teigė L.Guobužaitė.

Neparuošti namų darbai

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas bei bendrovės „Eika“ vadovas Robertas Dargis pastebi, kad nors lietuviai į parodą važiuoja ne pirmus metus, rimtais rezultatais pasigirti negalime. „Aš manau, kad tiesiog važiuojama neparuošus namų darbų. Lietuviai turėtų siūlyti tokius projektus, į kuriuos galima greitai investuoti. Tuo metu iš Lietuvos daugiausia vežami tokie projektai ir kalbama apie tokius dalykus, į kuriuos galėtų investuoti, jeigu būtų galimybė investuoti. Žodžiu, jokių konkrečių pasiūlymų, tik idėjos“, – sakė R.Dargis.
 

Anot jo, iš šiųmečių projektų realiausia pritraukti investicijų požeminėms aikštelėms. „Tai nėra naujas projektas, tik jo pliusas tas, kad jam jau paruošti visi reikalingi dokumentai, reikia įgyvendinti“, – teigė R.Dargis.

Jis sakė manantis, kad, pavyzdžiui, tokiam projektui kaip mokyklų renovacija dar pernelyg anksti keliauti į parodą, mat lieka daug neišspręstų klausimų dėl finansavimo. „Savivaldybės pastato pardavimo projektas, mano manymu, apskritai neskirtas tokiai parodai. Jam pirkėjų reikia ieškoti kitur“, – sakė R.Dargis.

Reziumuodamas verslininkas teigė, kad MIPIM paroda yra viena svarbiausių pasaulyje ir tai yra tinkamas būdas ieškoti investitorių, tačiau, anot jo, lietuviams reikėtų labiau paruošti namų darbus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min