Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vilties bėgimas“ sujungia širdis

Simbolinis bėgimas Klaipėdos gatvėmis suvienija tūkstančius žmonių.
A.Kripaitės nuotr. / Simbolinis bėgimas Klaipėdos gatvėmis suvienija tūkstančius žmonių.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdoje trečius metus iš eilės vyksianti labdaringa akcija „Vilties bėgimas“ sekmadienį sutrauks tūkstančius bėgikų bei juos palaikančiųjų iš įvairių Lietuvos miestų.

Per trejus labdaringosios akcijos metus broliams pranciškonams pavyko plačiai paskleisti žinią apie statomą centrą onkologinių ligų pakirstiems žmonėms ir jų artimiesiems. Simbolinių iš popieriaus pagamintų „Vilties plytų“ galima išvysti ne tik klaipėdiečių namuose, bet ir mokyklose, darbovietėse. Įsigydami penkis litus kainuojančias „plytas“ klaipėdiečiai prisideda prie naujo statinio šalia didžiųjų miesto ligoninių Labrenciškėse atsiradimo.

Sekmadienį solidarizuotis su visais dėl kilnaus tikslo – pirmojo Lietuvoje onkologinio centro ligoniams ir jų artimiesiems statybų – jau panoro beveik trys tūkstančiai bėgikų. Registracija tęsis iki šeštadienio vakaro, tad net neabejojama, kad bėgančiųjų bus dar daugiau. Pernai miesto gatvėmis iki Vasaros koncertų estrados bėgo penki tūkstančiai žmonių.

Šis kilnus, žmones suvienijantis renginys sulaukė ir popiežiaus Benedikto XVI palaiminimo, pasveikinimą atsiuntė ir šalies prezidentė D.Grybauskaitė.

Kretingos vienuolyno broliai pranciškonai jau prieš kelerius metus ėmė garsiai kalbėti apie būtinybę turėti paramos centrą onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems, kur šie gautų dvasinę pagalbą, reikalingos literatūros, kur rastų ramybę. Tokie centrai Rytų Europoje – visiška naujovė, tačiau vien Didžiojoje Britanijoje jų yra bent kelios dešimtys.

„Išgirdęs diagnozę lieki vienas – sėdi ligoninės koridoriuje, ašaros bėga“, – Dalios Kanclerytės susuktoje dokumentinėje juostoje apie „Vilties bėgimą“ pasakoja moteris, susidūrusi su skausminga diagnoze.

Sergamumo onkologinėmis ligomis statistika mūsų šalyje – kelianti nerimą. Per metus ši liga diagnozuojama beveik 17 tūkst. žmonių. „O kiek jų dar nežino, kad serga, arba jau išsigydė šią ligą. Skaičiai būtų dar didesni“, – teigė šv. Pranciškaus onkologijos centro direktorė Aldona Kerpytė.

Savanorius ruošė užsienyje

Anot vieno iš labdaringų renginių organizatoriaus brolio Benedikto Jurčio, per pastaruosius metus nuveikta labai daug. Jau ruošiami savanoriai, kurie darbuosis naujajame centre. Dauguma jų stažavosi Didžiosios Britanijos Plimuto miesto Onkologijos centre. „Būsimajame centre turi dirbti gerai paruošti žmonės, turintys žinių ir psichologinį pasirengimą“, – teigė B.Jurčys.

Savanorius rengę britai ketina atvykti į Klaipėdą ir šį savaitgalį dalyvauti simboliniame bėgime. Ketinama surengti poros dienų kursus tiek savanoriams, tiek medikams.

Neseniai JAV lankęsi broliai pranciškonai kreipėsi į vietos lietuvius prašydami prisidėti, kad naujasis centras atsirastų kuo greičiau. Birželio 9-ąją Seime bus rengiamas posėdis dėl pagalbos suteikimo onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems.

Svarbu – neužgesinti vilties

„Norėtųsi, kad tėvai, auginantys sunkiai sergančius vaikus, neužgesintų jiems vilties gyventi“, – teigė B.Jurčys. Pasak A.Kerpytės, svarbu sukurti tokią aplinką, kad liga pasimirštų.

„Vilties bėgimo“ akcijos organizatoriai tikina, kad istorija, susijusi su vieta, kur atsiras naujasis centras, ateityje taps legenda. Prieš ketverius metus broliai Benediktas ir Evaldas bei A.Kerpytė vyko apžiūrėti žemės, kurią savivaldybė paskyrė naujoms statyboms. Sklypas paskirtas visai šalia Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos departamento. 

„Ilgai meldėmės laukdami bent kokio ženklo. Tik jau pasukę link namų pievoje pamatėme begulinčią moterį. Ji pasiguodė, kad lanko vėžiu sergantį brolį, užuovėjos sau ji ieškojo būtent toje vietoje, kur atsiras paramos centras“, – prisiminė B.Jurčys.

Simbolinis mokestis

Registruotis simboliniam bėgimui galima iki gegužės 22 d., 16 val. Dalyvių numerius ir marškinėlius su logotipu bus galima pasiimti šeštadienį, Lengvosios atletikos manieže nuo 9 iki 19 val. Šiemet dalyviai nuo 14 metų turės sumokėti simbolinį starto mokestį – 2 litus. Startas bėgikams prie BIG prekybos centro bus paskelbtas 14 val. Bėgsiantiems populiariausią maršrutą nuo Atgimimo aikštės – 14.45 val.

16 val. Klaipėdos vasaros estradoje prasidės finalinis gerumo akcijos koncertas.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min