Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus kultūrai žada turtingesnį gyvenimą

Akimirka iš renginio Vilniuje
15min.lt skaitytojos Vaidos S. nuotr. / Akimirka iš renginio Vilniuje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus kultūra šiemet turėtų gyventi kiek geriau negu gyveno 2010 metais. Taip žada sostinės valdininkai, nors kultūrai skirta biudžeto dalis išaugo labai nežymiai – nuo 14,9 mln. Lt iki 18,4 mln. Lt. Tačiau tai esą nemažas pasiekimas, nes mažėjant bendram Vilniaus biudžetui kultūrai skirta bent keliais milijonais daugiau.

Lygindamas pastarųjų metų išlaidas kultūrai, Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius teigė, kad pasiekti 2008–2009 metų lygio dar nepavyko, tačiau finansavimas šiek tiek auga. „Tendencija yra, kad finansavimas kyla į viršų. Pernai perskirstant biudžetą dar buvo rasta kultūrai apie trys milijonai litų iš privatizavimo lėšų. Šiemet tvirtinant biudžetą taip pat priimtas protokolinis sprendimas, kad per metus bus ieškoma papildomo finansavimo“, – teigė vicemeras.

Reikšmingiausias pastarųjų metų kultūros įvykis, be abejo, buvo Europos kultūros sostinės titulas, kuriuo Vilnius galėjo džiaugtis 2009 metais. Anot G.Babravičiaus, gal nebuvo visiškai pasinaudota tomis galimybėmis, kurias siūlė šis statusas, tačiau Vilnius buvo garsinamas ir apie jį išgirdo kur kas daugiau žmonių, negu buvo girdėję iki tol.

Šiemet Vilnius planuoja gana kuklias investicijas į kultūros projektus. Apie 240 tūkst. Lt iš privatizavimo fondo bus skirta Menų spaustuvei, ketinama prisidėti ir prie Užupio meno inkubatoriaus plėtojimo. Pastarajam didžiąją dalį lėšų skirs Europos sąjungos fondai, tad po rekonstrukcijos Vilnius turės papildomų kūrybinių erdvių.

Vienas didžiausių šių metų projektų – milijonas litų skirta Vilniaus centrinės bibliotekos statyboms Žirmūnuose. G.Babravičiaus teigimu, Vilnius vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų iki šiol neturėjęs centrinės bibliotekos, o siekiant tapti Pasaulio knygų sostine 2015 ar 2016 metais biblioteką turėti būtina.

Kalbėdamas apie renginius vicemeras, pastaruosius kelerius metus kuravęs kultūros klausimus Vilniaus savivaldybėje, didelių naujienų nežadėjo. Anot jo, pagrindinis dėmesys, kaip ir iki šiol, bus skiriamas tiems renginiams, kurie sutraukia daugiausia tiek turistų, tiek pačių vilniečių. Tarp tokių išsiskiria Gatvės muzikos diena (GMD), kuri jau tampa tarptautine.

„Andriaus Mamontovo 2007 metais pradėtas projektas įgauna tarptautinį pobūdį ir šiemet muzikantai išeis į gatves ne tik daugelyje Lietuvos miestų, bet ir Rygoje bei Minske. Turime net tokią idėją, kad kada nors ši šventė taps pasauline ir jos metu bus prisimenama, jog jos ištakos yra Vilniuje“, – drąsiomis svajonėmis dalijosi G.Babravičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min