Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visų vaikų nesutalpinančiuose darželiuose odontologijos kabinetams – ne vieta

S. Stanevičiaus gatvėje darželis „Vėrinėlis“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / S.Stanevičiaus gatvėje esantis darželis „Vėrinėlis“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus darželiuose vis dar trūksta vietų sostinės vaikams. Tačiau kai kuriose ikimokyklinio ugdymo įstaigose vietos atsiranda kitokiai veiklai, tarkim, stomatologijos kabinetui. Iki šiol tai niekam neužkliuvo, tačiau pagal gautą skundą atlikus tyrimą Vilniaus visuomenės sveikatos centras vienai bendrovei nebeišdavė higienos paso veiklai. Sutartis su privačia bendrove nutraukta, bet vietoj jos papildomų vietų vaikams irgi neatsirado.

Fabijoniškėse esančio lopšelio-darželio „Vėrinėlis“ patalpose iki šių metų rugpjūčio veikė bendrovės „Borestos ranga“ odontologijos kabinetas. Veikė ne vienerius metus – nuo 1994 metų. Niekam nekliuvo, tačiau šiemet Vilniaus visuomenės sveikatos centrui įteiktas skundas. Ir įstaigos specialistai nusprendė, kad vaikų darželyje odontologijos kabinetui ne vieta.

Sutartį nutraukė

Mažą patalpėlę pavertėme pasakų kambariu, vaikai ten klausysis pasakų įrašų, galės žaisti. O kita patalpa, kuri buvo nuomojama, tinka tik valytojos sandėliukui, nes tokio neturėjo. Daugiau ten nieko nepadarysi, – tikino G.Andrijauskienė.

Bendrovei nebuvo išduotas naujasis higienos pasas toliau vykdyti veiklą šiose patalpose. Tai tapo priežastimi, kodėl Vilniaus savivaldybė nusprendė su UAB „Borestos ranga“ nutraukti sutartį dėl patalpų S.Stanevičiaus gatvėje. Tai padaryta rugpjūčio 1 dieną.

Anot Vilniaus savivaldybės Ekonomikos ir investicijų departamento Valdymo poskyrio vyriausiojo specialisto Modesto Rudžio, patalpos turėjo atskirą įėjimą nei darželis, buvo pritaikytos medicinos kabinetui. Jos užėmė apie 37 kv.m plotą.

„Bendrovė padėdavo darželiui, vežė smėlį į smėliadėžes, tvarkė aplinką, neatlygintinai padėjo vaikams su ūmiais dantukų skausmais“, – tikino M.Rudys.

Įrengė pasakų kambarį

Kaip 15min.lt sakė darželio „Vėrinėlis“ vadovė Gintarė Andrijauskienė, šiose patalpose naujos grupės įstaiga įsirengti negali. Vietos tam čia per mažai. „Mes ten įsirengėme pasakų kambarį – patalpą vaikų žaidimams. Nuomininkų jau nebėra“, – teigė direktorė.

Taip panaudoti šias patalpas sugalvota tik tam, kad jos nestovėtų tuščios. „Mažą patalpėlę pavertėme pasakų kambariu, vaikai ten klausysis pasakų įrašų, galės žaisti. O kita patalpa, kuri buvo nuomojama, tinka tik valytojos sandėliukui, nes tokio nebuvo. Daugiau ten nieko nepadarysi“, – tikino G.Andrijauskienė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./S. Stanevičiaus gatvėje esantis darželis „Vėrinėlis“
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./S.Stanevičiaus gatvėje esantis darželis „Vėrinėlis“

Direktorė tvirtina, kad šis kabinetas darželiui tikrai netrukdė, nes pacientai ten vaikščiojo per atskiras duris, o ir vaikai, personalas mielai naudojosi teiktomis paslaugomis.

Tiria skundą

Tačiau sutartis jau nutraukta. Dar birželį bendrovės vadovai kreipėsi į Seimo kontrolierių įstaigą su skundu dėl neišduoto higienos paso, tvirtindami, kad Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai, priimdami sprendimą, neatsižvelgė į visas aplinkybes.

Skundas kol kas nėra ištirtas. Kaip sakė šios įstaigos atstovas viešiesiems ryšiams Vytautas Valentinavičius, Seimo kontrolierius Raimondas Šukys pradėjo skundo nagrinėjimą pagal pareiškėjo nurodytus motyvus. Tačiau neatrodo, kad bendrovė sulauks teigiamo atsakymo.

„Nors skundo nagrinėjimas nėra baigtas, tikėtina, kad  Vilniaus miesto savivaldybei gali būti siūloma nutraukti patalpų nuomos sutartį, o tuščias patalpas perduoti ikimokyklinio ugdymo įstaigos reikmėms“, – sakė V.Valentinavičius. Tik šis sprendimas greičiausiai nebeturės jokios įtakos – miestas jau priėmė sprendimą ir nutraukė sutartį.

Vilniuje yra dar vienas darželis „Karuselė“, kuriame įrengta panaši įstaiga. Kol kas savivaldybė sprendžia, kaip su ja elgtis.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min