Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybė pritarė, kad už vaikų nepriežiūrą tėvai galėtų būti siunčiami į kursus

Į protesto akciją rinkosi ir būsimos mamos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Į protesto akciją rinkosi ir būsimos mamos.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui leisti teismui skiriant nuobaudą tėvams už vaikų nepriežiūrą kartu įpareigoti juos išklausyti ir bendravimo su vaikais tobulinimo kursus.

Teisingumo ministerija siūlė tai nustatyti siekdama gerinti vaiką supančią aplinką, kuri jo elgesiui turi didžiausią įtaką.

„Tokie kursai padėtų tėvams ar globėjams tobulinti bendravimą šeimoje, stiprinti atsakomybę, išmokti efektyviau spręsti bendravimo su vaiku problemas, laiku identifikuoti nepageidautino jo elgesio apraiškas ir užkirsti joms kelią“, – teigiama ministerijos pranešime.

Teisingumo ministro teigimu, tai yra pagalbinė priemonė tėvams, leisianti kurti geresnę socialinę terpę vaikui – namuose, mokykloje, tarp draugų, užklasinėje veikloje. Kadangi netinkama vaikų priežiūra neretai yra viena iš jų nusikalstamo elgesio priežasčių, kartu tai leis stiprinti vaikų daromų nusižengimų prevenciją.

Šiems pokyčiams įtvirtinti Teisingumo ministerija parengė Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pakeitimus, o vėliau jie bus įrašyti ir į Administracinių nusižengimų kodeksą.

Numatoma, kad kursai būtų rengiami savivaldybėse pagal atskirą Vyriausybės patvirtintą tvarką, o už juos tėvai turėtų sumokėti patys. Tais atvejais, kai tėvų turtas ir metų pajamos neviršija Vyriausybės nustatytų turto ir pajamų lygio, už dalyvavimą bendravimo su vaikais tobulinimo kursuose apmokėtų valstybė.

Kursus galėtų rengti savivaldybėse veikiantys švietimo centrai, pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centrai ar psichologinės-pedagoginės tarnybos.

Jei tėvai nevykdys šio teismo nurodymo ar vengs tai daryti, jiems grės administracinė bauda iki 400 litų. Tiesa, už tokį teismo įpareigojimo nevykdymą sumokėta bauda neatleis tėvų nuo pareigos išklausyti bendravimo su vaikais tobulinimo kursus.

Šiuo metu galiojančiame ATPK numatyta, kad už vaiko tėvų ar globėjų pareigų nevykdymą arba vykdymą priešingai vaiko interesams teismas gali skirti nuobaudą nuo įspėjimo iki 200 litų siekiančią piniginę baudą.

Tačiau praktika ir statistika rodo, kad piniginės baudos ne visuomet duoda norimą rezultatą, todėl šalia šių nuobaudų būtina įtvirtinti ir kitas priemones – edukacines, padedančias tobulinti bendravimą su vaiku, didinti atsakomybės jausmą, efektyviai spręsti kylančias problemas.

Statistika rodo, kad pernai užregistruoti 7352 tėvų valdžios nepanaudojimą ar panaudojimą priešingai vaiko interesams atvejai ir 143 globėjo pareigų nevykdymo atvejai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min