Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 04 28

Vyriausybės kova su emigracija: vertins ministerijų veiksmus 

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Vyriausybės kanceliarija per mėnesį įvertins penkių ministerijų veiksmus ir planus kovojant su migracija bei žada pateikti naujų priemonių.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pasak jo, Socialinės apsaugos ir darbo, Ūkio, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų ministerijos ketvirtadienį Vyriausybėje pristatė savo vykdomas migracijos planus, kaip sumažinti išvykstančių piliečių skaičių – anot premjero, programos geros, bet „per mažai žinomos Lietuvos gyventojams“.

„Vyriausybės kanceliarija koordinuos visų institucijų pateiktas programas, jas sujungs, išanalizuos, padarys išvadas per mėnesį laiko – gegužės mėnesį, ar nereikėtų kai kurias programas papildyti kai kuriomis priemonėmis. Sutarta, kad tokie pasitarimai turėtų vykti kartą per ketvirtį“, – Vyriausybėje po pasitarimo žurnalistams kalbėjo jis.

Vyriausybės vadovas teigė, kad ketvirtadienį su ministrais ir ministerijų atstovais įvardytos pagrindinės migracijos priežastys, aptarta vykdyta gyventojų apklausa dėl šalies ekonominės situacijos, darbo vietų stygiaus, atlyginimų su kitomis valstybėmis skirtumo, geresnių įsidarbinimo sąlygų problemos, platesnis studijų programų nušvietimas, valstybiniai užsakymai specialistams rengti.

Manau, kad kai mes kalbame apie migraciją, tas procesas turi būti valdomas kiek įmanoma iš mūsų ministerijų, iš Vyriausybės pusės, manau, kad svarbu švietėjiškas darbas.

Vis dėlto jis neįvardijo tikslų, kiek realiai migracija turėtų mažėti.

„Sumažinti (emigraciją) mes norime kuo daugiau, bet kaip pavyks – laikas parodys. Nes, manau, kad kai mes kalbame apie migraciją, tas procesas turi būti valdomas kiek įmanoma iš mūsų ministerijų, iš Vyriausybės pusės, manau, kad svarbu švietėjiškas darbas. Kiek tai būtų – labai sunku atsakyti į šį klausimą“, – sakė jis.

A.Butkevičius pripažino, kad viena didžiausių problemų yra darbo užmokesčio skirtumas, bet sakė matantis optimistinių ženklų.

„Galiu pasakyti, kad atlyginimai didėja Lietuvoje ir jei jie nebūtų sumažinti 2009-aisiais metais, mes su darbo užmokesčio augimu būtumėme kitoje situacijoje. (...) Vertinant tai, kad perskirstoma dalis viešajame sektoriuje nuo BVP praeitais metais yra ženkliai išaugusi, mus nuteikia labai pozityviai, kad finansinės galimybės darbo užmokesčio kilimui viešajame sektoriuje yra didesnės“, – sakė jis.

Statistikos departamento duomenimis, pernai iš Lietuvos išvyko 37 tūkst. Lietuvos piliečių, beveik 18,5 tūkst. piliečių sugrįžo į šalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius