-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 04 21

Vyriausybės sprendimai dėl PSD įmokų – kitą savaitę, teigia A.Kubilius

Vyriausybės sprendimai dėl privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų gali būti priimti jau kitą savaitę, teigia premjeras Andrius Kubilius.
15min.lt konferencijoje Ministras pirmininkas Andrius Kubilius
Ministras pirmininkas Andrius Kubilius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Manau, kad (darbo grupės – BNS) sprendimai subalansuoti. Pirmadienį priimsime reikalingus sprendimus Vyriausybės pasitarime. Kai kur reikia iš tikrųjų patikslinti įstatymus, kad daugiau kažkokių problemų, kurios pasimatė šiais metais, nebebūtų“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Kubilius.

Sveikatos apsaugos viceministrė Janina Kumpienė žurnalistams teigė, jog sveikatos draudimo įmokų pernai nemokėjo 70 tūkstančių gyventojų.

„Kai buvo pasakyta 200 tūkstančių, tai turima omeny, kad žmogus per metus gal susimokėjo už tris arba septynis mėnesius, o už likusius nemokėjo ir tada neaišku, dėl kokių priežasčių jis nemokėjo – ar jis neprivalėjo mokėti, ar jis išvažiavęs, ar kita priežastis“, – kalbėjo viceministrė.
Be to, anot jos, nesumokėtų PSD įmokų problemą galima išspręsti nekeičiant įstatymų.

Darbo grupė siūlo, jog nedirbantys, tačiau darbo biržoje neužregistravę ir PSD įmokų pernai valstybei nesumokėję gyventojai gali tikėtis nepriemoką sumokėti dalimis arba atidėti ir už tai jiems nebus skaičiuojamos palūkanos.

Išvykimo iš šalies nedeklaravę emigrantai nuo PSD įmokų mokėjimo gali būti atleisti, jeigu Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateiks metines pajamų deklaracijas, kuriose bus nurodyta išvykimo data – tai gali būti einamieji metai arba penkeri praėję metai.

Grupės siūlymais, tie emigrantai, kurie nedeklaruos išvykimo iš Lietuvos, bet pateiks įrodymus, kad nėra nuolat gyvenantys Lietuvoje, taip pat galės nepriemoką sumokėti dalimis arba atidėti.
Nuo 2009 metų sveikatos draudimo mokestis asmenims, kurie jį patys moka, nes neturi darbdavio, siekia 72 litus – 9 proc. minimaliosios mėnesio algos. Asmenys, kurie turi darbdavį, moka 6 proc. dydžio privalomojo sveikatos draudimo mokestį, kitus 3 proc. sumoka darbdavys.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius