Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytauto Lapėno atminimui įamžinti statomas paminklas

Paminklas Vytautui Lapėnui (autorius Kęstutis Krasauskas)
„Aviacijos pasaulis“ nuotr. / Paminklas Vytautui Lapėnui (autorius Kęstutis Krasauskas)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasaulyje garsaus lakūno Vytauto Lapėno atminimui įamžinti statomas paminklas Tetirvinų kaime Pasvalio rajone lakūno vardu pavadintoje gatvelėje.

Paminklo atidarymas ir aviacijos šventė planuojami rugpjūčio 28 dieną, teigiama „Aviacijos pasaulis“ išplatintame pranešime spaudai.

Legendinis lakūnas Vytautas Lapėnas, suteikęs sparnus daugeliui žmonių, tapęs tikru Mokytoju, savo asmeninių savybių ir ypatingų gabumų dėka yra žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Deja, priartėjus prie sportinių viršukalnių, Vytautą patykojo nelaimės. Pirmą kartą tai nutiko 1989 metais, kai Vytautas su akrobatiniu lėktuvu Kyviškių aerodrome nukrito į mišką. Tačiau po daugybės nudegimų jis ne tik išsikovojo gyvybę, bet ir galimybę vėl skraidyti, tapo treneriu ir ryškia asmenybe. Kita baisi nelaimė lemtinga buvo 2008 metų sausį, pakilus į dangų su malūnsparniu Rojūnų aerodrome. Daugeliui žmonių V.Lapėnas tebėra skraidanti legenda, tai Lietuvos aviacijos aukso fondas.

Išėjus V.Lapėnui amžinybėn, aviatorių iniciatyva buvo įkurta visuomeninė komisija atminimui įamžinti, sukurtas paminklas–biustas, kuris visuomenei bus pristatytas ir atidengtas vasaros paskutinįjį savaitgalį. Paminklo autorius pasvalietis skulptorius Kęstutis Krasauskas. Panevėžio aeroklubas žada pagerbti lakūną, surengdami gražią aviacijos šventę su pasirodymais ore bei galimybe kiekvienam išbandyti skrydį.

Norintiems prisidėti prie iškilaus piloto atminimo įamžinimo atidaryta Pasvalio rajono Tetirvinų krašto bendruomenės sąskaita, kurią gali papildyti kiekvienas žmogus, kuriam svarbus atsidavusio Skrydžiui lietuvio lakūno atminimo įamžinimas. Tikslinė sąskaita: LT41 4010 0426 0025 2163, AB DnB NORD bankas. Paminklo rėmėjų – organizacijų ar pavienių žmonių pavardės bus įrašytos į specialų albumą Pasvalio krašto muziejuje. Visi rėmėjai bus paskelbti paminklo atidengimo ceremonijoje. Tikimasi, kad aviacinių tradicijų krašte nepritruks lėšų paminklo statybai.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min