Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žadama didinti brandos egzaminų vertintojų skaičių ir stiprinti užduočių saugumą

Egzaminas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Egzaminas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiemet brandos egzaminų darbams vertinti planuojama pasitelkti apie 1 780 vertintojų, tuo tarpu pernai valstybinius brandos egzaminus vertino 1 230 mokytojų.

Kaip teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) išplatintame pranešime, prieš sesiją planuojami naujai atrinktų vertintojų įvadiniai mokymai, taip pat ketinama surengti mokymus visiems vertintojams.

Šiemet daug dėmesio skiriama ne tik kokybiškam užduočių parengimui, bet ir saugumui. Atliktas technologinis auditas, panaudojus ES struktūrinių fondų lėšas iš dalies jau atnaujintos užduočių gamybos technologijos.

Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 49 575 kandidatai.Tuo tarpu pernai egzaminus laikė 50 283 kandidatai.

Šiemet dauguma kandidatų (19 773 kandidatų) laikys tris arba keturis (16 030 kandidatų) egzaminus. Visus šešis egzaminus panoro laikyti tik 399 kandidatai.

Be privalomojo lietuvių kalbos egzamino, šiais metais populiariausi pasirinkimai yra šie: valstybinis istorijos egzaminas (22 673 kandidatai), valstybinis matematikos (22 150 kandidatų) ir valstybinis užsienio kalbos (anglų) egzaminas, kurį laikys 21 385 kandidatai.

Iš mokyklinių egzaminų populiariausi geografijos (11 425 kandidatai) ir naujai įvestas technologijų (4 733 kandidatai) brandos egzaminas.

Nors brandos atestatui gauti 2010 metais pakaks dviejų brandos egzaminų (privalomojo lietuvių kalbos ir kito pasirenkamojo), stojantiesiems į aukštąsias mokyklas bus keliami aukštesni reikalavimai. Šiemet baigusieji mokyklas galės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu bus išlaikę ne mažiau kaip 3 brandos egzaminus – privalomąjį lietuvių kalbos ir du pasirenkamuosius brandos egzaminus. Išimtis – menų studijos: į jas stojant pakaks 2 brandos egzaminų.

Kandidatų pasirinkimai rodo, kad, palyginti su 2009 metais, 2010 metais valstybinių brandos egzaminų pasirinkimo skaičius didėja apie 1,45 karto, o mokyklinių mažėja apie 2 kartus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min