Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atvykus antstoliui prie Kedžių namo kilo susistumdymas (nuotraukos, papildyta 23.25 val.)

Žmonės neįleido antstolio į Kedžių namą
Aliaus Koroliovo/ 15min.lt nuotr. / Pareigūnams sunkiai sekėsi tramdyti žmones
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Garliavoje, prie Kedžių ir Venckų namų susibūrusi minia išsisklaidė. Tačiau žmonių būrys ketina likti per naktį.

Penktadienį ryte Kėdainių miesto apylinkės teismo teisėjas Bronislovas Varsackis paskelbė, kad N.Venckienės globota mergaitė kuo skubiau turi būti atiduota jos motinai Laimutei Stankūnaitei. Ši žinia paskatino keliasdešimt šiai istorijai neabejingų žmonių atskubėti prie Kedžių namų, esančių Garliavos miestelio pakraštyje.

Papildyta 15.30 val. D.Kedžio artimieji paprašė minėtoje vietoje dirbančių žurnalistų parodyti vaizdo medžiagoje užfiksuotą teismo verdiktą. Išgirdusi jį, N.Venckienė ketina iškart rašyti skundą, kurį planuoja išsiųsti dar šiandien, penktadienį.

Tuo tarpu nežinia, ar dėl nuolat prapliumpančio lietaus, ar dėl kitų priežasčių žmonių, budinčių prie Kedžių namų, mažėja. 16 val. prie Garliavos pašonėje esančio namo stovėjo apie 30 žmonių. D.Kedžio artimieji susirinkusiesiems atnešė kelis padėklus sumuštinių ir geriamojo vandens.

15min.lt žurnalisto telefonu kalbinama L.Stankūnaitės advokatė Loreta Kraujutaitienė, paklausta, ar su kliente ketina šiandien atvykti atsiimti mergaitės, pareiškė: „Dar negaliu pasakyti. Šiuo metu mums trukdo Vaiko teisių apsaugos tarnyba.“

Su Kauno rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Janina Dabašinskiene telefonu susisiekti nepavyko.

Nepatvirtintais duomenimis, teismo nutartį N.Venckienei dar penktadienį turi atvežti antstolis. Jei taip įvyktų, mergaitę L.Stankūnaitei turėtų pristatyti pati N.Venckienė.

Papildyta 16.35 val. Atvykus antstoliui susirinkusi minia ėmė kalbėti „Tėve mūsų“. Paskui apsupo antstolį glaudžiu žiedu ir neįleido į namą.

Papildyta 16.43 val. Su dviem pareigūnais atvykusio antstolio apie 40 prie namo susirinkusių žmonių neįleidžia vidun. Akivaizdžiai sutrikęs anststolis skambina L.Stankūnaitės advokatei, tariasi, ką daryti. Kol kas kažką komentuoti jis atsisako, teigdamas, kad primiausia jis turi atlikti procesinius veiksmus. Tuo tarpu pareigūnai bendrauja su žmonėmis.

Papildyta 16.50 val. Pasinaudojęs tuo, kad žmonės bendrauja su pareigūnais, antstolis mėgino patekti į namą pro atsarginį įėjimą. Tačiau pamatę tai žmonės puolė paskui jį, ir dviems moteriškėms pavyko sučiupti vyrą. Netrukus per dumblyną čia sugužėjo ir kiti, tad antstolis grįžo ten, kur ir buvo anksčiau.

Galiausiai praradęs viltį įteikti nutartį antstolis sėdo į mašiną ir išvažiavo. Pareigūnai teigia, kad nieko padaryti jie negali – įsikišti galėtų tik tuo atveju, jeigu žmonės panaudotų smurtą prieš antstolį.

Papildyta 17.22 val. Kauno rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Janina Dabašinskienė patikino, jog jos vadovaujami specialistai į įtemptą situaciją negali kištis tol, kol anstolis N.Venckienei neįteikė teismo nutarties

Minios tarpe sklando kalbos, jog anstolis patekti pas N.Venckienę bandys vėl. Keliasdešimt susirinkusiųjų skambina draugams ir pažįstamiems bei ragina juos prisijungti prie minios.

Papildyta 18.10 val. Panašu, kad žmonės greitai nuo Kedžių namo nepasitrauks – jie čia pasistatė palapinę ir tvirtina neužleisiantys pozicijų. „Būsime tiek, kiek reikės. Norime surinkti 20 000 žmonių ir tada pradėsime teikti savo reikalavimus“, – teigė vienas iš didžiausių aktyvistų Marius Kuprevičius, atvykęs čia iš Vilniaus.

Paklaustas, kam ketina skirti savo reikalavimus, vyras teigė, kad vieninteliam žmogui, kuriuo valstybėje dar pasitiki – prezidentei. „Noriu pasakyti, kad yra žmonių, pasiryžusių čia ir mirti“, – ryžtą demonstravo vyras.

Papildyta 19.45 val.: Pasibaigus darbo dienai prie Kedžių ir Venckų namų keliasdešimties žmonių minia padidėjo. Šiuo metu jų yra netoli 100. Tiesa, neaišku, kiek ilgai dauguma jų čia liks. Dalis tvirtina pabūsiantys iki vėlumos, naktį praleisiantys namuose, o iš ryto vėl atvažiuosiantys į Garliavą. Kai kurie žada nakvoti pasistatytoje palapinėje.

Daugiau neramumų nebekilo. Šurmulys nuvilnijo tik tuomet, kai pro šalį prasuko Kauno rajono policijos patrulių automobilis.

Protarpiais pasipilantis lietus žmonėms, regis, nė motais. Kaip ir anksčiau jie ketina čia būti tiek, kiek reikės.

Papildyta 23.25 val.: Nors dalis žmonių išsiskirstė, netrūksta ir pasiryžusių likti prie Kedžių ir Venckų namų per naktį. Prie jų prisijungė kunigas, kurį apsupę žmonės meldžiasi kartu.

Kauno rajono policijos budėtojų teigimu, incidentų, išskyrus anksčiau įvykusius, prie Kedžio namų neužfiksuota. Pareigūnai prognozuoja, kad neramumų neturėtų kilti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min