Lietuvos metų sporto moteris

Naujienų portalas 15min.lt ir dienraštis „15min“ baigiantis metams skaitytojams primena svarbiausius metų akcentus ir kviečia išrinkti „Metų įvykį“ daugiau nei trisdešimtyje kategorijų. Kviečiame išrinkti labiausiai 2009 metų Lietuvos sporto moters vardo nusipelniusią sportininkę.

Pretendenčių į šalies metų sporto moters titulą tikrai netrūksta – nuo geriausius asmeninius rezultatus pasiekusių šalies dailiosios lyties sporto atstovių iki pasaulio čempionių ar planetos rekordininkių.

Alfredo Pliadžio nuotr./Simona Krupeckaitė, tapusi Europos dviračių treko čempionato moterų sprinto daugiakovės varžybų nugalėtoja, spalio 2325 d. dalyvauja atvirame Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje.
Alfredo Pliadžio nuotr./Simona Krupeckaitė

27 metų treko dviratininkė Simona Krupeckaitė pasaulio čempionate Lenkijoje ne tik laimėjo 500 m asmenines lenktynes, bet ir pasiekė  naują pasaulio rekordą. Be to, ji iškovojo bronzą olimpinėje sprinto rungtyje. Vėliau ji laimėjo Europos čempionato daugiakovės varžybas, tapo kelių pasaulio taurės etapų nugalėtoja ir prizininkė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Lina Grinčikaitė

Geriausia mūsų šalies sprinterė Lina Grinčikaitė 100 m distancijoje tapo Europos iki 23 metų ir universiados čempione. „Tai nebuvo didžiausi mano pasiekimai, vis tik Pekino olimpiados pusfinalį laikyčiau svarbesne pergale“, – sakė geriausia 2009 metų Lietuvos lengvaatlete išrinkta L.Grinčikaitė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Gintarė Petronytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Prieš persikeldama į Graikiją Gintarė Petronybė buvo viena Vilniaus TEO lyderių.

Krepšininkė Gintarė Petronytė šiemet susirinko kone visus įmanomus individualius apdovanojimus. 20-metė vidurio puolėja buvo pripažinta perspektyviausia Europoje ir geriausia Lietuvoje. Senojo žemyno merginų (iki 20 metų) pirmenybėse G.Petronytė taip pat buvo išrinkta į simbolinį krepšininkių penketą, nors lietuvės čempionate užėmė vos 12 vietą. Atėnų „Athinaikos“ (Graikija) klube legionierės karjerą pradėjusi lietuvė įspūdingus rezultatus demonstruoja ir šioje ekipoje – dažnose rungtynėse aikštelės nepalieka be „dvigubo dublio“.

Alfredo Pliadžio nuotr./Zadneprovskis ir Asadauskaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Laura Asadauskaitė šiemet sumainė žiedus su Andrejumi Zadneprovskiu.

Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė ryškiausiai suspindo Londone (Didžioji Britanija) vykusiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate. 25 metų atletė čia nusileido tik čempione tapusiai kinei Qian Chen ir pasipuošė sidabro medaliu. Tačiau nemažiau ryškiai lietuvė švietė ir šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etapuose – Egipte ir Vengrijoje buvo nepralenkiama, o Meksikoje liko antra. Metų pabaigoje L.Asadauskaitė sumainė žiedus su olimpinių žaidynių prizininku, dukart pasaulio ir kartą Europos čempionu tapusiu 10 metų vyresniu penkiakovininku Andrejumi Zadneprovskiu.

Reuters/Scanpix nuotr./Amerikietės K.Copely ir lietuvio D.Stagniūno pora bendroje įskaitoje aplenkė tik duetą ia Vokietijos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ne pirmus metus mūsų šalies garbę poroje su lietuviu Deividu Stagniūnu ginančios amerikietės Katherine Copely prašymas gauti Lietuvos pilietybę nebuvo patenkintas.

21 metų amerikietė Katherine Copely šįmet kartu su ilgamečiu partneriu lietuviu Deividu Stagniūnu gynė mūsų šalies garbę Los Andžele (JAV) vykusiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate. Šokių ant ledo pora užėmė 14 vietą ir pelnė kelialapį į 2010 metų Vankuverio (Kanada) žiemos olimpines žaidynes. Visgi Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas nepatenkinti K.Copely prašymo gauti mūsų šalies pilietybę, atėmė šią poros teisę.

Gintaro Grigo nuotr./Kristina Saltanovič

Sportinio ėjimo atstovė Kristina Saltanovič šiemet Berlyne (Vokietija) vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate užėmė aukščiausią vietą per savo karjerą – aštuntą – ir buvo viena iš geriausiai pirmenybėse pasirodžiusių lietuvių. Ketvirtą kartą planetos čempionate startavusi 34 metų ėjikė 20 km distanciją nužingsniavo per 1 val. 31 min. 23 sek. ir pagerino asmeninį šio sezono rekordą.

Alfredo Pliadžio nuotr./Daina Gudzinevičiūtė

Kurį laiką tylėjusi olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė vėl iššovė Osijeke (Kroatija) vykusiame Europos šaudymo čempionate. 43 metų šaulė šaudymo į skrendančius taikinius tranšėjinėje aikštelėje nusileido tik italei Jessicai Rossi ir tapo senojo žemyno vicečempione.

BMXMania.com nuotr./Vilma Rimaaitė (deainėje) pasaulio čempionate iakovojo bronzos medalį
BMXMania.com nuotr./Vilma Rimšaitė (dešinėje) pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį.

Ne pirmus metus Lietuvos vardą mažųjų dviračių krose (BMX) garsinanti Vilma Rimšaitė be apdovanojimų neliko iš 2009-aisiais. 26 metų sportininkė pasaulio čempionate Australijoje moterų elito grupės „Cruiser“ varžybose iškovojo bronzą, o Europos pirmenybėse Danijoje – sidabrą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./R.Paakauskienė nesunkiai sudoro abi varžoves ia Graikijos.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rūta Paškauskienė

Geriausiai karjeroje stalo tenisą per pastaruosius pora metų žaidžianti Rūta Paškauskienė varžoves negailestingai skriaudė iš šiemet. Kartu su serbu Aleksandru Karakaševičiumi 32 metų lietuvė Serbijoje tapo Europos mišrių dvejetų čempione, o Vokietijoje iškovojo du senojo žemyno bronzos medalius – asmeninėse ir dvejetų (poroje su ruse Oksana Fadejeva) varžybose.

zmones24.lt/Foto naujienai: Margarita Čiuplytė. Sniego Karalienė
zmones24.lt nuotr./ Margarita Čiuplytė

Kiokušin karatė atstovė Margarita Čiuplytė šįmet Sankt Peterburge (Rusija) vykusiame pasaulio čempionate svorio kategorijoje virš 65 kg iškovojo aukso medalį. Tokios pačios spalvos apdovanojimu 25 metų sportininkė pasipuošė ir Kijeve (Ukraina) vykusiose Europos pirmenybėse.

Susipažinkite ir su kitomis metų rinkimų nominacijomis.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams