Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslo pradžią VU studentai šventė žadėdami išgydyti Mantą Kalnietį ir laukdami euro

Vilniaus Universiteto (VU) studentai griausmingai paminėjo mokslo metų pradžią.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus universiteto (VU) studentai griausmingai paminėjo mokslo metų pradžią.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugsėjo 1-osios popietę sostinės centre Vilniaus universiteto (VU) studentai griausmingai paminėjo mokslo metų pradžią. Tradicinėje eisenoje nuo Seimo iki Šv. Jonų bažnyčios žygiavo visų universiteto fakultetų studentai, dėstytojai bei alumnai.

Kiekvienas fakultetas stengėsi kuo originaliau atkreipti į save dėmesį. Medikai apsirengę baltais chalatais žadėjo išgydyti Mantą Kalnietį, o istorikai reiškė savo meilę alui į dangų keldami plakatus „Istorikai nori alaus“ ir „Tiesos, šviesos ir alaus“. Ekonomikos fakulteto studentai džiaugėsi artėjančiu euro įvedimu. Nešini plakatais „Mes už eurą, mes už kaitą, už naujoves visą laiką“, „Euras kišenėj – Litas širdy“ jie į dangų mėtė euro ženklu pažymėtus maišus.

Fizikai linksmino praeivius ant galvos užsidėję arbūzus ir skanduodami: „Mylim tėtį, mylim mamą, mylim fizikos dekaną“ bei nešdami plakatą „Į fizika kaip į karą“. Kauno humanitarinio fakulteto studentai provokavo sostinės gyventojus šaukdami: „Jei vilniečiai neužpyks, Kaunas – Lietuvos širdis.“

Komunikacijos fakulteto studentų priešakyje žingsniavo visą Lietuvą pėsčiomis apkeliavęs Mantas Bartusevičius. Šio fakulteto absolventui ši eisena buvo paskutinė jo kelionės stotelė.

VU rektorius Jūras Banys ėjęs eisenos priekyje džiaugėsi susirinkusiu gausiu studentų būriu. „Turbūt VU išskirtinis tuo, kad į jį įstoja patys protingiausi ir patys geriausi mokiniai. Lietuvoje yra apie tūkstantį šimtukininkų, pas mus iš jų studijuoja daugiau negu pusė“, – sakė J. Banys paklaustas, kodėl būtent VU studentai taip išskirtinai mini Rugsėjo 1-ąją.

„Šie prasidėję mokslo metai yra labai svarbūs, nes metų pabaigoje planuojame atidaryti du didžiulius pastatus, Gyvybės mokslų centrą ir Fizinių technologijų mokslų centrą. Tikimės paruošti techninius projektus medicinos, matematikos, chemijos fakultetams“, – apie šių mokslo metų planus pasakojo VU rektorius.

Iš Vokietijos į VU studijuoti atvykęs Paulas tikino esantis nustebintas tokio renginio: „Vokietijoje nieko panašaus neturime. Ten universitete tik studijuojame, todėl džiugu aplink matyti tiek laimingų žmonių.“

Pasibaigus eisenai didžiajame universiteto kieme šalia Šv. Jonų bažnyčios įvyko iškilminga mokslo metų pradžios ceremonija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min