Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas: Lietuvos universitetų pozicijos išlieka stabilios

Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vakar paskelbtame tarptautiniame universitetų reitinge „2014–2015 QS World University Rankings” tarp geriausių pasaulio universitetų pateko 4 Lietuvos aukštosios mokyklos: Vilniaus universitetas (VU), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kauno technologijos universitetas (KTU).

Aukščiausiai iš Lietuvos universitetų įvertintas VU – jis šiemet užėmė 551–600 vietą. Į 701+ kategoriją kaip ir pernai pateko dar trys Lietuvos universitetai – VGTU, VDU ir KTU.

„Lietuvos aukštųjų mokyklų pozicijos antrus metus iš eilės išlieka stabilios – dinamiškoje universitetų aplinkoje įsitvirtinome tarp geriausių pasaulyje. Tai rodo, kad galime konkuruoti tarptautiniu mastu pritraukdami geriausius studentus ir dėstytojus, tačiau taip pat įpareigoja ir toliau gerinti studijų ir mokslo kokybę“, – reitingus komentavo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

„QS World University Rankings“ reitingas skelbiamas jau daugiau nei dešimt metų iš eilės. Aukštosios mokyklos vertinamos pagal universiteto reputaciją tarp akademikų (40 proc.) ir darbdavių (10 proc.), santykį tarp studentų ir dėstytojų (20 proc.), citavimo indeksą (20 proc.), užsienio dėstytojų dalį (5 proc.) ir tarptautinių studentų skaičių (5 proc.).

Dinamiškoje universitetų aplinkoje įsitvirtinome tarp geriausių pasaulyje. Tai rodo, kad galime konkuruoti tarptautiniu mastu pritraukdami geriausius studentus ir dėstytojus.

Reitingo sudarytojai teigia, kad vis aukštesnes vietas pasaulyje užima universitetai, kurie skatina mokslinius tyrimus ir specializuojasi technologijų srityje. Taip pat geriau vertinamos tos aukštosios mokyklos, kurios kuria inovacijas ir pritraukia tiek valstybės, tiek privataus sektoriaus finansavimą tyrimams.

„2014–2015 QS World University Rankings“ reitingo viršūnėje didelių pasikeitimų nėra. Geriausiu pasaulyje jau trečius metus iš eilės pripažįstamas Masačusetso technologijos institutas, antrąją vietą dalijasi iš trečiosios pakilęs Kembridžo universitetas ir Londono imperatoriškasis koledžas, pernai užėmęs penktąją vietą, toliau rikiuojasi Harvardo ir Oksfordo universitetai bei Londono universiteto koledžas.

Su šiuo reitingu glaudžiai susijusi kita vertinimo sistema – „QS Stars“, detaliau analizuojanti aukštųjų mokyklų veiklą ir įvertinanti jų pažangą konkrečiose srityse. Iš Lietuvos universitetų aukščiausiai įvertintas VGTU, kuriam suteiktas bendras trijų žvaigždučių statusas. Penkių žvaigždučių vertinimą šis universitetas gavo trijose veiklos srityse: studijų, infrastruktūros ir inovacijų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min