Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius rugsėjo 1-ąją švenčia naujoje mokykloje

Balsių mokyklos atidarymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Balsių mokykloje šiemet mokysis apie 600 vaikų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje, Balsiuose, atidaryta nauja mokykla. Tokios šventės sostinėje nebuvo jau dešimtmetį, tačiau dabar miestas giriasi turėsiantis moderniausią mokyklą ne tik Vilniuje ir Lietuvoje, bet ir visame regione. Tiesa, mokykla kasmet Vilniaus savivaldybei kainuos po 6,5 mln. Lt.

Nauja valstybinė mokykla Balsiuose šiemet priims daugiau negu 600 pirmų–devintų klasių mokinių. Dešimtokų kol kas čia nebus, pirma mokyklos laida atidedama kitiems metams. Mokykla sparčiai augančiame Vilniaus pakraštyje išdygo vos per 12 mėnesių, tačiau brandinti idėją ją pastatyti pradėta dar 2003 metais.

Bendruomenės indėlis

Turėti savo mokyklą aktyviai siekė Balsių bendruomenė, kurios pirmininkas Rimantas Micka pabrėžė, kad mokykla – tik įrankis tikslui pasiekti. Kaip pavyks tą tikslą pasiekti esą priklausys nuo pačių mokinių.

Atidaryme dalyvavęs Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius taip pat akcentavo Balsių bendruomenės indėlį siekiant turėti savo mokyklą. „Man teko nuo 2003–2004 metų su bendruomenės pirmininku daug kalbėti, diskutuoti, todėl džiaugiuosi, kad ši mokykla, toks nuostabus kūrinys, yra sėkmingai realizuotas pirmasis privačios ir viešosios partnerystės projektas“, – teigė A.Kubilius.

Pirmasis projektas netiko

2003 metais buvo parengtas pirmas mokyklos projektas, kuris, mero Artūro Zuoko teigimu, buvo nemodernus, todėl nuspręsta jo atsisakyti. „Tas projektas nepatiko mums visiems. Džiaugiuosi, kad tuomet užteko politinės valios nurašyti 700 tūkst. Lt į nuostolius. Tad dabar turime puikų projektą ir ši mokykla taps standartu, kuris bus plėtojamas visame mieste“, – mokyklos atidarymo metu kalbėjo meras.

A.Zuokas nelinkęs sutikti, kad 6,5 mln. Lt per metus, kuriuos 25 metus privalės mokėti Vilniaus savivaldybė už Balsių mokyklą, yra labai didelė suma. „Į tai įskaičiuojama mokyklos eksploatacija, išlaikymas ir statybos darbų kaina. Įvertinkime tai, kad bet kurią mokyklą išlaikyti per metus Vilniaus miestui kainuoja ne mažiau 2 mln. Lt. Bet kiekvieną seniau pastatytą mokyklą reikia remontuoti, tvarkyti. Tad statybos darbai, už kuriuos mes šiuo metu nemokėjome, o sumokėsime per tam tikrą laiką, atperka tas investicijas“, – aiškino A.Zuokas.

Ši mokykla, mero teigimu, turėjo būti atidaryta jau 2007 metų rugsėjo 1-ą dieną, todėl esą šis projektas pavėlavo 4 metus. Tačiau pagal tokį patį projektą ketinama pastatyti ir daugiau mokyklų tose miesto vietose, kur pagal gyventojų skaičių jų reikia.

Pripildyta modernių technologijų

Mokyklos direktorė Loreta Kačiušytė-Skramtai teigė, kad į kai kurias klases jie dar priimtų po keletą mokinių, tačiau iš esmės mokykla jau užpildyta. „Mokykla labai graži, estetiška, atitinkanti visus šiuolaikinėms mokykloms keliamus reikalavimus. Modernūs informacinių technologijų kabinetai, interaktyvios lentos, informacines technologijas pamokose galės taikyti ir kitų dalykų mokytojai“, – sakė L.Kačiušytė-Skramtai.

Direktorė įsitikinusi, kad pavyks išsaugoti naują mokyklą tvarkingą, nes graži aplinka įpareigoja mokinius. „Mokyklos administracijos, valdytojų, mokytojų, tėvų ir pačių vaikų siekis bus išlaikyti mokyklą gražią, nes mes šioje aplinkoje gyvensime“, – tvirtino pedagogė.

Dauguma mokinių, kurie lankys Balsių pagrindinę mokyklą, iki šiol važinėjo į Jeruzalę ir lankė ten esančią mokyklą. Pradinukų tėvai tvirtino esantys patenkinti ne tik tuo, kad vaikams nebeteks važinėti didelio atstumo, bet ir pamokas jie lankys iš ryto, o ne po pietų, kaip tekdavo Jeruzalės vidurinėje mokykloje.

Atidarius Balsių pagrindinę mokyklą, Vilniaus savivaldybė uždarė Žaliųjų Ežerų gatvėje veikusią pradinę mokyklą, kurioje net nebuvo tualetų – į juos pradinukams tekdavo bėgti į lauką.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min