Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: LSDP logika: vogėme ir vogsime

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Andrius Kubilius Prieš kelias dienas socialdemokratai paskelbė keistai verksmingą pareiškimą, iš kurio aiškėja, kad dėl jų viceministrų, kurie atsidūrė „juodajame sąraše“ pasirodo yra kalti konservatoriai. Anot socialdemokratų pareiškimo, blogi yra ne „prisidirbę“ viceministrai, o tai, kad viceministrai konservatorių sprendimu yra tapę politinio pasitikėjimo pareigūnais.

Tai reiškia, kad juos turi teisę pasirinkti, paskirti ir atleisti konkretus ministras. Štai šio konservatorių „suplanuoto“ egzamino socialdemokratų valdomos koalicijos ministrai, pasirodo, ir negali išlaikyti – negali paskirti „neprisidirbančių“ viceministrų, o „prisidirbusių“ negali atleisti. Todėl, anot socialdemokratų, ir yra kalti konservatoriai.

Tokios „viceministrų problemos“ sprendimas, anot socdemų, yra labai socialdemokratiškai paprastas: „viceministrus, kaip politinio pasitikėjimo tarnautojus, pakeisti karjeros tarnautojais /.../ Tapę B lygio valdininkais viceministrai, ar kaip jie būtų pervardinti, daugiau „nebegriautų Vyriausybės pamatų“ net ką nors ir „prisidirbę“. Taigi, kaip sakoma, „vogėme ir vogsime“, bet tapę B lygio valdininkais būsime nebepajudinami ir jokios prezidentės nieko nebegalės klibinti. Stipri logika...

Su socialdemokratais ir visa koalicija į valstybės tarnybą per visus plyšius vėl grįžta sena nomenklatūrinė tvarka: „otkatai“, kyšiai, susidorojimas su sąžiningais profesionalais ir kita panaši, beveik kriminalinė, praktika.

Tuo tarpu akivaizdu, jog viceministrų gausa „juodajame sąraše“ yra tik ledkalnio viršūnė. Su socialdemokratais ir visa koalicija į valstybės tarnybą per visus plyšius vėl grįžta sena nomenklatūrinė tvarka: „otkatai“, kyšiai, susidorojimas su sąžiningais profesionalais ir kita panaši, beveik kriminalinė, praktika. Ir kaip visada, anot socialdemokratų, dėl to yra kalti konservatoriai. Konservatoriai turbūt taip pat yra kalti, kad šios koalicijos ministrai yra tiesiog elementariai nepajėgūs išsivalyti savo „kabinetų“.

Premjeras, vietoje verkšlenimo dėl tariamų „dvigubų standartų“, turėtų tiesiog atsakingai pareikalauti iš ministrų ir koalicijos partijų vadovų, delegavusių viceministrus ne pagal profesinę kompetenciją, o pagal lojalumą partijos lyderiams, kad nedelsiant neliktų nė vieno „prisidirbusio“ viceministro.

Taip elgėmės XV Vyriausybėje, ir tie pora viceministrų, dėl kurių kilo abejonių, buvo atleisti iš pareigų ir asmeniškai aiškinosi su teisėsauga. Tačiau tokia akivaizdi politinė skaidrumo logika negalioja tada, kai galioja kolektyvinė „vogėme ir vogsime“ logika.

Andrius Kubilius yra Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min