Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asta Grabinskė: Žvilgsnis į euro metus

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Asta Grabinskė Kaip ir kasmet baigiantis metams apgalvojame nuveiktus darbus, sudėliojame planus ateinantiems. O rezultatais šiemet išties galime pasidžiaugti – augant šalies ekonomikai spurtavo ir gyvybės draudimo rinka, tinkamai pasirengėme sutikti naująją valiutą.

Nors geopolitinė įtampa Lietuvos pašonėje auga, mūsų šalis kitąmet išsilaikys tarp Europos Sąjungos ekonomikos augimo lyderių. „Aviva Lietuva“ prognozuoja, jog 2014 metus Lietuva užbaigs 2,7 proc. BVP augimu, 2015 metais taip pat tikimasi 2,7 proc., o 2016 metais – 4 proc. BVP augimo.

Lėtėjant eksporto garvežiui, Lietuvos ekonomikos variklį suks išaugsianti vidaus paklausa, tad gyventojų jau raškomi ekonomikos augimo vaisiai skatins juos plačiau atverti pinigines. Tai savo ruožtu turės tiesioginės įtakos ir gyvybės draudimo apimčių augimui.

Mūsų prognozėmis, 2014 metus gyvybės draudimo rinka užbaigs pasiekusi rekordą – periodinės gyvybės draudimo įmokos viršys 2007 metų lygį – 576 mln. litų – ir sieks apie 600 mln. litų. Visos pasirašytos gyvybės draudimo įmokos šiemet dar neįkops į prieškrizines aukštumas, tačiau jų bus surinkta apie 720-730 mln. litų arba 16 proc. daugiau nei 2013 metais.

Mūsų prognozėmis, 2014 metus gyvybės draudimo rinka užbaigs pasiekusi rekordą – periodinės gyvybės draudimo įmokos viršys 2007 metų lygį – 576 mln. litų – ir sieks apie 600 mln. litų.

Lygiagrečiai su bendru ekonomikos gerėjimu Lietuvos gyvybės draudimo rinka kitais metais turėtų augti 5-6 proc. iki 222 mln. eurų (766 mln. litų). „Aviva Lietuva“ tikisi augti sparčiau nei rinka – apie 8-9 proc.

Kasmet stebime augantį žmonių sąmoningumą dėl poreikio kaupti, atidėti ateičiai ir pensijai. Papildoma paskata keisti asmeninius finansinius įpročius taps ir naujoji europinė valiuta. Tai leidžia kitąmet tikėtis dar spartesnio kaupiamųjų ir investicinių produktų augimo.

Prie gyvybės draudimo rinkos augimo prisidės ir žmonių noras ieškoti alternatyvų mažoms indėlių palūkanoms ir investuoti per gyvybės draudimą. Prognozuojame, jog periodinių gyvybės draudimo įmokų augimas sieks apie 4 proc., vienkartinės investicinės įmokos augs dar sparčiau – apie 8 proc.

Įžengę į euro zoną turėsime galimybių toliau mokytis pasirūpinti savo ateitimi. Taupyti toliau padės ir valstybės parama – taikoma lengvata gyventojų pajamų mokesčiui. Šios lengvatos išlaikymas yra pozityvus ženklas ne tik kiekvienam žmogui atskirai, bet ir visai valstybės ekonomikai. Lietuvoje savarankiškai kaupiančiųjų yra gerokai mažiau nei daugelyje Vakarų valstybių, o ilgalaikės žmonių investicijos reikalauja ir tvaraus požiūrio iš valstybės.

Baltame popieriaus lape dėliojant 2015 metų planus, laikas kiekvienam prisižadėti, kad kitąmet su savo finansais elgsimės atsakingiau, skaičiuosime labiau ir galvosime ne tik kaip patenkinti savo poreikius šiandien, bet ir užsitikrinti saugų finansinį rytojų.

Naujametiniai pažadai dažnai subliūkšta vos nupuošus kalėdines eglutes, linkiu, kad šįkart su nauja valiuta suformuotume ir naujus, vakarietiškus savo finansų valdymo įpročius.

Asta Grabinskė yra gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min