Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Julius Naščenkovas: Neišvengiamos pergalės išvengus

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Julius Naščenkovas Ne paslaptis, kad artėjantys savivaldos rinkimai – intriguoja. Visus skirtingai, bet dažną labiausiai domina klausimas, kaip stipriai pralaimės socialdemokratai.

Kodėl toks klausimas kyla? Nes didžiuosiuose miestuose socialdemokratai pasirodo blogiau nei žada paskelbti visuomenės nuomonių tyrimai. O kur dar amžinieji lūkesčiai: Vilnius, Kaunas ir Klaipėda vadovaujami mero socialdemokrato!

Priežasčių, kodėl norai prasilenkia su realybe, pakankamai: prastos agitacinės kampanijos, asmenybių stoka, praeities dėmės ir nuodėmės, teisingesni oponentų žingsniai.

Išvengtos socialdemokratijos pergalės priežastys – įsisenėjusios. Ar partija padarė pakankamai, kad problemos būtų išspręstos? Nepakankamai: sprendimų trūko net ant popieriaus.

Ir visos realybės akivaizdoje LSDP Vilniuje „atnaujina strategiją“: Vilniaus skyrių atidavė į jauno politiko Juro Poželos rankas, o kandidatų į Vilniaus merus nominavo Gintautą Palucką.

LSDP – kokią viziją miestui ir miesto bendruomenei siūlai? Kuom tavo sprendimas pranašesnis už liberalų? Už tėvsąjų?

Nauji veidai, ištreniruotos šypsenos, reikalingi duomenys internetams, etc. – visos sąlygos džiaugtis?

Matyt, kad ne visos. Reikia pradėti nuo to, kad „naujo veido“ paieška ir atsiradimas buvo ne natūralios Vilniaus socdemų raidos padarinys, o išorės išprovokuotas sprendimas. Kažkas tarp „nes visi taip daro“ ir „o kur mūsų landsbergiai?“.

Pralaimėjimai (o tuo pačiu ir pergalės) buvo supaprastintos iki veido. Strategija, ilgalaikės pastangos, (ne)padaryti darbai – tai nublanksta esant gražios šypsenos sąlygai. Viena, kai pasyvūs politinių procesų dalyviai sako, kad politika = reklama, ir visai kas kita, kai taip galvoja dalyvaujantys politikoje.

Laikas irgi svarbus faktorius. Jei Liberalų sąjūdžio kandidatas Europarlamento rinkimus naudojo kaip laiptelį savivaldos rinkimų komunikacijai, LSDP niekuo panašiu pasigirti negali. G.Paluckas, „senas-naujas“ veidas, laiko stoką pajus skaudžiai.

Strategijos klausimas – tikrai ne paskutinėje vietoje. Miestas, kaip sugyvenimo modelis, pats iš savęs pasižymi didesne energija, greitesne raida, galinčiųjų ir galimybių disproporcija. LSDP – kokią viziją miestui ir miesto bendruomenei siūlai? Kuom tavo sprendimas pranašesnis už liberalų? Už tėvsąjų? Socdemai siūlo šypseną ar kažką daugiau?

Bėda ne tai, kad atsakymų į pastaruosius klausimus neturiu. Bėda yra tai, kad net tokiems atsakymams apsireiškus, jie įgaus reklamos formą, bus tiražuojami intensyviausiu reklaminiu-rinkiminiu laikotarpiu.

Jokiu būdu nepranašauju pralaimėjimo LSDP. Ankstesni rinkimai liudija, kad, esant norui, situaciją keičiantiems sprendimams laiko yra pakankamai. Bet tuom ir žavus gyvenimas: laikas atvirkščiai proporcingas idėjoms ir žinioms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min