Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kęstutis Daukšys: Energetikos įmonės panoro tapti slaptomis įstaigomis

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kęstutis Daukšys Seimo Energetikos komisijai tenka aiškintis, kodėl energetikos įmonės LESTO, LEG ir LITGRID visus savo dokumentus panoro įslaptinti.

Pastarajame posėdyje energetikos įmonių atstovai nesugebėjo paaiškinti, kas lėmė, kad ant visų dokumentų, susijusių su įmonių auditais, atsirado žyma „konfidencialu“.

Todėl nutarta, kad iki kito komisijos posėdžio tokių žymų neturi likti, o konfidencialumas būtų taikomas tik tiems dokumentams, kurie iš tikrųjų yra nevieši.

Dokumentai, kurie domina Seimo Energetikos komisiją ir kurie jau buvo nagrinėjami keliuose posėdžiuose, susiję su auditų, atliktų energetikos įmonėse, medžiaga.

Nepriklausomi auditoriai aiškinosi, kas lėmė, kad Lietuvos įmonės baltarusišką elektros energiją pardavinėjo kaip remtiną lietuvišką – pirkusios už 15,5 ct už 1 kwh, Lietuvoje pardavė už 29,31 ct už 1 kwh.

Auditoriai taip pat nustatė, kad įvairių energetikos įmonių teisinių konsultacijų, viešųjų ryšių paslaugos, darbuotojų pramogų išlaidos buvo įtrauktos į elektros vartotojų kainą, nors tai turėjo būti apmokėta iš įmonių pelno lėšų.

Be to, komisija siekia išsiaiškinti, kodėl bendrovės „Lietuvos energija“ ir „Lietuvos elektrinė“ apyvartinius taršos leidimus (ATL) įsigydavo brangiai, o perparduodavo kur kas pigiau?

Energetikos įmonių atstovai įpareigoti kitam komisijos posėdžiui pateikti išsamią informaciją apie audito metu nustatytus pažeidimus.

Kęstutis Daukšys yra Seimo Energetikos komisijos pirmininkas, Darbo partijos atstovas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min