Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nerijus Mačiulis: Laiškas L.Graužinienei

Kaip ir visa Lietuva, su dideliu susidomėjimu stebiu jūsų naujametę odisėją link 1509 litų minimalios algos. Aš žinau, kaip galima pasiekti šį tikslą nesupriešinant visuomenės, nepadidinant nedarbo lygio ir neišbalansuojant Lietuvos ekonomikos.
Nerijus Mačiulis
Nerijus Mačiulis / BFL nuotr.

Skaičius „1509“ nėra ištrauktas iš ten, kur yra trąšos, bet nėra šviesos. Ekonomistai (ne tik Lietuvos) sutaria, kad minimalus atlyginimas, viršijęs 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio, pradeda slopinti darbo vietų kūrimą ir turi kitų neigiamų socialinių ir ekonominių pasekmių.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje yra 2305 litai. Pusė šio atlyginimo yra 1152 litai. Darbdavys, mokėdamas šį atlyginimą, dar turi sumokėti įmokas Sodrai ir į garantinį fondą, siekiančias 31 proc. Taigi, darbdavio, mokančio 1152 litų atlyginimą, darbo vietos kaštai yra... 1509 litai (=1152*1.31). Jūsų partijos buhalteriai viską suskaičiavo neįtikėtinai tiksliai, tik neinformavo jūsų.

Sutvarkykite įstatymus taip, kad bruto darbo užmokestis apimtų visus mokesčius ir socialines įmokas – darbuotojas tiksliau žinos, kiek darbdavys jam moka, bus labiau motyvuotas mokėti socialinio draudimo įmokas, o jūs įvykdysite rinkiminį pažadą. Win-win-win.

Sėkmės ir gerų metų!

Nerijus Mačiulis yra vyriausiasis „Swedbank“ ekonomistas. Šis įrašas paskelbtas jo profilyje „Facebook“ socialiniame tinkle

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius