Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Paksas: Rimtą susirūpinimą kelia grėsmė žiniasklaidos laisvei Lietuvoje

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rolandas Paksas Šiandien rimtą susirūpinimą kelia grėsmė žiniasklaidos laisvei Lietuvoje: per pastarąjį mėnesį krečiama naujienų agentūra BNS, metamas įtarimų šešėlis „Tele-3" bendrovės reputacijai. Kam tai reikalinga? Kam tai naudinga?

Gali kilti pagrįstų abejonių, ar Specialiųjų tyrimų tarnyba adekvačiai atlieka savo pagrindines funkcijas – tirti korupciją ir korupcinius nusikaltimus valstybės institucijose.

Lietuva yra demokratinė šalis, tačiau dėl valstybės teisėtvarkos tarnybų išpuolių prieš žiniasklaidos priemones galima pradėti tuo abejoti. Juolab, prasidėjusių Europos Parlamento ir Respublikos Prezidento rinkimų politinių kampanijų fone.

Lietuva yra demokratinė šalis, tačiau dėl valstybės teisėtvarkos tarnybų išpuolių prieš žiniasklaidos priemones galima pradėti tuo abejoti.

Ar specialiųjų priemonių naudojimas, sekimas, slaptas žurnalistų pokalbių pasiklausymas, nusikalstamos veiklos imitavimo modelio taikymas iš tiesų yra tos priemonės, kurias būtinai reikia naudoti prieš žiniasklaidos priemones? Ypač prieš privataus užsienio kapitalo įmones?

Būtina nedelsiant imtis veiksmų, kad visi išpuolių atvejai būtų kruopščiai tiriami ir įvertinti. Pareigūnų personalinės atsakomybės ribos turi būti aiškiai apibrėžtos, o teisės aktų bazė, kuria vadovaujasi specialiosios tarnybos, peržiūrėta.

Šias mintis R.Paksas išdėste laiške prezidentei Daliai Grybauskaitei, į kurią kreipėsi po Specialiųjų tyrimų tarnybos veiksmų, ketvirtadienį įvykdytų prieš bendrovės „Tele-3" generalinę direktorę Laurą Blaževičiūtę

Rolandas Paksas yra Europos Parlamento narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min