Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokato Andriaus Marapolsko ieškinys Lietuvos Respublikai patenkintas iš dalies

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas informuoja, kad iš dalies patenkino ieškovų E. M., N. O. M ir advokato A. Marapolsko ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo bei bylinėjimosi išlaidų priteisimo, pareikštą atsakovui - Lietuvos Respublikai, kuriai atstovauja Lietuvos Respublikos Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos.

Teismo išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad ieškovai kreipėsi į teismą, prašydami priteisti jiems iš atsakovo turtinės žalos atlyginimą - 190 Lt, neturtinės žalos atlyginimą - 6 000 Lt ir bylinėjimosi išlaidas. Ieškinyje nurodė, kad turtinė ir neturtinė žala jiems padaryta, 2009 m. vasario 11 d. FNTT pareigūnams įsilaužus į butą  ir jame atlikus kratą.

Ieškovai mano, kad kratą darę pareigūnai nepaisė BPK 145 str. 3 d. nuostatų, skelbiančių, kad krata gali būti daroma motyvuota ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi, nurodyti procesiniai dokumentai prieš išlaužiant (taip parašyta ieškinyje) duris, nebuvo priimti ir paskelbti. Taip pat, ieškovų manymu, kratą dariusių pareigūnų ir jų veiksmai prieštaravo BPK 149 str. 1 d. nuostatoms (pareigūnas, pradėdamas kratą, privalo paskelbti nutartį ar nutarimą dėl kratos, po to pareikalauti atiduoti nutartyje ar nutarime nurodytus daiktus ar dokumentus) bei BPK 145 str. 4 d. nuostatoms (darant kratą, turi dalyvauti buto, namo ar kitų patalpų, kuriose daroma krata, savininkas, nuomotojas, valdytojas, pilnametis jų šeimos narys ar artimas giminaitis, įstaigos ar organizacijos atstovas).

Teismas konstatuoja, kad teisėtai darydami kratą ieškovams nuosavybės teise priklausančiose patalpose teisėtai atidarė duris (jas nežymiai sugadindami), vedančias iš šių patalpų į kitas patalpas. Tačiau FNTT prie Lietuvos Respublikos VRM neteisėto paramos panaudojimo tyrimo skyriaus pareigūnai ir vykdantys šių pareigūnų nurodymus kiti kratoje dalyvavę asmenys neteisėtai pateko į patalpas. Šie veiksmai turtinės žalos ieškovams (patalpų savininkams) nepadarė, todėl ši ieškinio dalis negali būti patenkinta, ji atmetama. Bet neteisėtas patekimas į ieškovų patalpas po durų atidarymo ir buvimas jose iki kratos yra veiksmai, sukeliantys prievolę valstybei atlyginti ieškovams padarytą neturtinę žalą. Tokių veiksmų neturtinė žala yra minimali, simbolinė. Piniginė kompensacija ieškovams už dvasinius ir fizinius praradimus parinktina, turint omenyje minimalų, simbolišką pakenkimą ieškovų interesams. Jiems priteistinas žalos atlyginimas po 1 litą kiekvienam ieškovui.

Atsakovas su ieškiniu nesutiko, prašė jį atmesti.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Komentarai
Temos Advokatas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min