Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Akmenės pareigūnai ir pėdsekys Attilas rado Stipirkių miške pasiklydusį grybautoją

Asociatyvinė iliustracija
Telšių policijos nuotr. / Asociatyvinė iliustracija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ieškoti pasiklydusio asmens operatyviai į įvykio vietą išvyko Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai, taip pat išsiųstas ir tuo metu dirbęs patrulių ekipažus, iškviestas Mažeikių policijos komisariato kinologas su tarnybiniu šunimi Attilu. Paieškos buvo sėkmingos – 54 metų vyras surastas.

Antradienį, apie 15 val. 30 min., į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariatą paskambinusi moteris pranešė, kad anksti ryte, apie 7 val., jos 54-erių metų sugyventinis išėjo grybauti į Stipirkių mišką, esantį Akmenės rajone ir negrįžta.

Pranešėja informavo policijos pareigūnus, kad vyras yra sergantis ir gana sunkiai vaikšto.

Vakare, apie 20 val., pasiklydusį grybautoją pareigūnams pavyko surasti. Medikų pagalbos vyrui neprireikė.

Ieškoti pasiklydusio asmens operatyviai į įvykio vietą išvyko Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai, taip pat išsiųstas ir tuo metu dirbęs patrulių ekipažus. Padėti vykdyti paiešką buvo iškviestas ir Mažeikių r. PK kinologas Tomas Taurinskis su tarnybiniu šunimi Attilu, kuris buvo panaudotas pėdsakų paieškai.

Mažeikių r. PK nuotr./Pareigūnas Tomas Taurinskis su tarnybiniu šunimi Attilo
Mažeikių r. PK nuotr./Pareigūnas Tomas Taurinskis su tarnybiniu šunimi Attilu

Aptiktais pėdsakais, Attilas, sukdamas ratais, vaikščiojo po visą mišką, išeidamas ir vėl vis eidamas gilyn į mišką, kol atvedė iki tos vietos, kur vyriškio jau buvo ieškojusi sugyventinė.

Miške Tomas iš šuns elgesio suprato, kad jis aptiko žmogų, nes pradėjo traukti su pavadžiu į sunkiai praeinamą miško masyvą, kur buvo aukšta žolė, krūmynai. Eidamas paskui šunį, Tomas pajuto, kad pavadis atsipalaidavo nuo įtempimo, nes tarnybinio šuns nebuvo galima matyti šiame masyve ir tik, pakvietus bei davus papildomą komandą – „žmogus“, kinologas išgirdo silpną žmogaus balsą, o priėjęs prie tarnybinio šuns, pamatė ir šalia jo, pusiau gulintį, ieškomą vyriškį, kuris dėl skaudančių kojų nebegalėjo paeiti, yra pavargęs ir jau manė, kad naktį praleis miške.

Tarnybinio šuns Attilo dėka pasiklydęs grybautojas surastas nuo pagrindinio kelio apie 200 m., miško masyve, už Stipirkių sodų ir parvežtas namo. Medikų pagalbos vyrui neprireikė.

Šiais metais Attilo pagalba pasitelkta 42 kartus, buvo sulaikyti 3 asmenys, įtariami nusikalstama veika ir surastas 1 ieškomas asmuo. Per ketverius Attilo tarnybos metus surasti 4 žmonės ir sulaikyti 4 asmenys, įtariami nusikalstamos veikos padarymu.

Policijos pareigūnai pataria: jeigu nepažįstate miško, neikite grybauti vienas. Taip pat ragina visus grybautojus einant į miškus pasiimti su savimi mobiliuosius telefonus, kad ištikus nelaimei, t.y. pasiklydus ar sunegalavus, turėtumėte galimybę juo pasinaudoti ir išsikviesti pagalbą. Mobilusis telefonas, ištikus nelaimei, taip pat palengvintų paieškos darbus policijos pareigūnams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min