Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Alyvos vagystės – šimtai žmonių be elektros

Elektra
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Elektra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Akcinė bendrovė VST nuosekliai kovoja su ilgapirščiais, grobiančiais transformatorių alyvą bei spalvotuosius metalus. Šiemet dėl vagišių kaltės laikinai be elektros energijos buvo likę daugiau kaip 500 klientų.

Kaip rašoma VST pranešime, per šių metų septynis mėnesius akcinės bendrovės VST aptarnaujamoje teritorijoje įvykdyta 60 transformatorinės alyvos bei 21 spalvotojo metalo vagystė. Dėl ilgapirščių kaltės elektros energijos tiekimas buvo sutrikdytas daugiau kaip 500 klientų. Labiausiai vagišiai siaučia Kauno, Pakruojo, Kuršėnų bei Kelmės rajonuose. Palyginus su 2009 metų tuo pačiu laikotarpiu, vagysčių skaičius padidėjo.

„Kai kuriuose rajonuose siaučiančių vagišių nesutramdo nei patikimiausi užraktai, nei įspėjimai, kad brautis į elektros pastotę – pavojinga gyvybei. Ne paslaptis, kad iš bendrovės pavogta alyva - paklausi prekė tarp vietinių gyventojų. Vagysčių skaičius tiesiogiai koreliuoja su pakilusiomis degalų kainomis. Ilgapirščiai vagia alyvą tikėdamiesi, jog pagrobtą kurą sėkmingai parduos“, - sako akcinės bendrovės VST Vidaus kontrolės departamento vadovas Kastytis Braziulis.

Bendrovės specialistai viliasi, kad efektyviausias ginklas prieš vagis - modifikuota alyva – iki galo užkirs kelią vagišiams. Prieš keletą metų, bendradarbiaujant su mokslininkais, akcinės bendrovės VST specialistams pavyko išrasti modifikuotą alyvą, kuri netinka vidaus degimo varikliams, o elektrikų naudojamiems transformatoriams puikiai tinka.

Mokslininkai sukūrė priedus, kurie įmaišomi į transformatorių alyvą. Tokią alyvą naudojant kaip kurą, eksploatacijos metu išsiskiria labai stiprus ir nemalonus kvapas, degimo metu išsiskiriančios medžiagos greičiau nei per parą pažeidžia variklio konstrukciją, o ilgainiui galiausiai jį visiškai sugadina.

„Cheminiai junginiai, sąveikaudami tarpusavyje, susidaro druskos rūgštį, kuri reaguoja su beveik visais metalais ir išskiria šilumą. Degdami šie junginiai sudaro koroziniu aktyvumu pasižyminčius oksidus. Dalis oksidų iškart pavirsta rūgštimi. Ji ardo alyvos priedus ir paspartina alyvos darbingumo netekimą. Be to alyva keliauja po visą vidaus degimo variklį ir įvairiose vietose sukelia koroziją. Dėl šių priemaišų poveikis varikliui gali būti esminis“, - sako akcinės bendrovės VST Vidaus kontrolės departamento vadovas Kastytis Braziulis.

Anot K. Braziulio, gyventojai turėtų suprasti, kad vagys, grobdami alyvą ar laidus didžiausią žalą padaro ne bendrovei, o jiems patiems. Įvykdžius vagystę, sugadinami elektros įrenginiai, juos reikia taisyti, keisti naujais. Tokais atvejais visuomet nutrūksta elektros energijos tiekimas vartotojams. Be elektros sutrinka įprastas gyvenimo ritmas, sustoja darbai, gyventojai patiria mažesnių ar didesnių nuostolių.

Bendrovė dar kartą įspėja gyventojus nebendradarbiauti su vagišiais. Iš transformatorių pagrobta alyva padarys daug žalos turimai technikai. Turinčius informacijos apie transformatorių alyvos ar elektros laidų vagystes prašoma kuo skubiau pranešti bendrovei nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 20204.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min