Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Amber promotions“ brukamų kelionių sąlygos – nesąžiningos ir negaliojančios

TV3 žinių reportažas apie „Amber Promotions“
TV3 žinių stop kadras / „Amber Promotions“ logotipas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismas pripažino „Amber promotions“ kai kurias sutarties sąlygas nesąžiningomis ir negaliojančiomis.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas, išnagrinėjęs Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ieškinį atsakovui UAB „Amber promotions“, pripažino kad šios bendrovės siūlomų standartinių paslaugų teikimo sutarties kai kurios sąlygos yra nesąžiningos ir negaliojančios, nes prieštarauja Civiliniam kodeksui.

Teismas prieštaraujančiu įstatymui pripažino šios sutarties 7.5.1 punktą, kuriame numatyta, kad „jeigu sutartis yra nutraukiama nepasibaigus jos galiojimo laikotarpiui gavėjo iniciatyva per 7 dienas nuo sutarties pasirašymo, paslaugos teikėjas grąžina gavėjui įmokėtą sutarties kainos sumą per 10 dienų, atskaitydamas iš jos 350 eurų sumą (dėl sutarties nutraukimo anksčiau laiko patirti nuostoliai)”.

Taip pat prieštaraujančiu įstatymui pripažintas šios sutarties 7.5.2 punktas, kuriame numatyta: „Jeigu sutartis yra nutraukiama nepasibaigus jos galiojimo laikotarpiui gavėjo iniciatyva po termino, nurodyto sutarties 7.5.1 punkte, paslaugos teikėjas negrąžina gavėjui įmokėtos sumos.”

Prieštaraujančiu įstatymui pripažintas ir šios sutarties 7.7 punktas, kuriame nurodyta, kad šalių ginčai bus sprendžiami pagal UAB „Amber promotions“ buveinės vietą.

„Iš ieškinio ir pateikto rašytinio įrodymo – internetinio puslapio anketos matyti, kad atsakovo paslaugas galima įsigyti prezentacijoje, į kurią galima patekti tik iš anksto užpildžius anketą ir pateikus duomenis apie save, antrą pusę, gyvenamąją vietą, telefono numerius, elektroninio pašto adresą. Minėtos aplinkybės rodo, kad sutartys sudaromos ne prekybai skirtose patalpose ir vartotojų atžvilgiu turi būti taikoma Civilinio kodekso 6.357 str. 6 d. norma – pirkėjas turi teisę nutraukti sutartį sudarytą ne prekybai skirtose patalpose per 7 dienas pranešdamas pardavėjui raštu. Šios teisės negalima suvaržyti jokiais įsipareigojimais, įmokomis ar kitokiu būdu apriboti“, – rašoma teismo sprendime.

Šis sprendimas per 30 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Primintina, kad šiais metais Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas gavo 70 fizinių asmenų, nutraukusių sutartis su „Amber promotions“, ieškinius, kuriuose prašoma grąžinti sumokėtus pinigus.

35 civilinėse bylose šie ieškiniai patenkinti arba bylos nutrauktos šalims sudarius taikos sutartį, dar 35 bylos nebaigtos nagrinėti, pažymima teismo atstovo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audrio Kutrevičiaus trečiadienį išplatintame pranešime.

Komentarai
Temos Teismas
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min