Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apeliacinis teismas išgelbėjo 30 000 litų kyšį paėmusį prokurorą Eriką Vaitekūną nuo kalėjimo

Prokuroras
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teisėjai tenkino prašymus dėl buvusiam prokurorui Erikui Vaitekūnui skirtos bausmės vykdymo atidėjimo.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paskelbė, kad 1,5 metų nelaisvės bausmė, skirta eksprokurorui E.Vaitekūnui dėl paimto 30 000 litų kyšio, turi būti metams atidėta.

Aukštesnės instancijos teisėjai pakeitė ankstesnį nuosprendį, kuriuo E.Vaitekūnui buvo skirta ne lygtinė, o reali laisvės atėmimo bausmė.

Nuosprendį pakeitę sostinės teisėjai pažymėjo, jog prisidirbęs pareigūnas jau ir taip pakankamai prisikentėjo. Pirmiausia, vos kilus korupcijos skandalui, E.Vaitekūnas buvo atleistas iš pareigų.

Tuo pačiu jis neteko oficialaus pajamų šaltinio. Maža to, apie E.Vaitekūno nusidėjimus visai Lietuvai ištrimitavo žiniasklaida. Susikompromitavęs buvęs pareigūnas praktiškai užkirto sau kelią kada nors grįžti į valstybės tarnybą. Galų gale, E.Vaitekūnas gana greitai stojo prieš Kauno apygardos teismą ir kovą sulaukė apkaltinamojo nuosprendžio.

Kauno teisėjo nuosprendį Apeliaciniame teisme prašė švelninti ir nuteistojo advokatas, ir kaltinimą byloje palaikiusios Generalinės prokuratūros atstovas Mindaugas Dūda.

Pakeistame nuosprendyje pažymima, kad Kauno apygardos teismas tik deklaratyviai konstatavo, jog E.Vaitekūno atveju nėra galimybės taikyti bausmės atidėjimo. Apeliacinio teismo teisėjų kolegija sutiko su abiejų šalių skunduose išdėstytais argumentais, kodėl tokia galimybė iš tiesų buvo. 

15min.lt iliustracija/Įtariamasis prokuroras E.Vaitekūnas išvežamas iš teismo rūmų.
15min.lt iliustracija/Teigiama, jog buvęs prokuroras E.Vaitekūnas jau pakankamai prisikentėjo.

Teismas iš esmė visiškai tenkino M.Dūdos prašymą, kuris tik siūlė bausmės vykdymą atidėti ne metams, o pusantrų. Teismas taip pat atsižvelgė į Generalinės prokuratūros siūlymą skirti E.Vaitekūnui 15 MGL (1950 litų) baudą, kuri turės būti sumokėta į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų paramos fondą.

Tačiau to, ką nutarė Apeliacinis teismas, pats E.Vaitekūnas ir jo gynėjas nelaiko savo pergale. Mat jie prašė, kad buvęs prokuroras apskritai būtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. „Visiškai atleidus Vaitekūną nuo baudžiamosios atsakomybės, nebūtų pasiekti teisingumo tikslai“,  – įsitikinę teisėjai.

Teismas pabrėžia itin aktyvų nuteistojo vaidmenį darant nusikaltimą: jis kyšį ne tik paėmė, bet ir aktyviai jo reikalavo.

Šiandienis teismo verdiktas dar gali būti per tris mėnesius apskųstas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

15min.lt primena, jog iki gėdingo skandalo E.Vaitekūnas, kurio tėvas yra Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA-A) generalinis direktorius Edmundas Vaitekūnas, dirbo Generalinėje prokuratūroje ir tyrė svarbias prekybos žmonėmis bylas, elektroninės erdvės nusikaltimus.

2010 metų birželio 21-ąją E.Vaitekūnas vienoje Kauno degalinių susitiko su asmeniu, iš kurio

turėjo paimti 30 000 litų kyšį už kardomosios priemonės pakeitimą vienam suimtajam.

Specialiųjų tarnybų agentai prokurorą nusikaltimo vietoje sulaikė su įkalčiais.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min