Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Petrusevičiaus galimybės atlikti laisvės atėmimo bausmę yra apsunkintos - medicinos ekspertai

Buvęs parlamentaras, nuteistas už disponavimą ginklais, Algirdas Petrusevičius.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Buvęs parlamentaras Algirdas Petrusevičius
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už neteisėtą disponavimą ir prekybą šaunamaisiais ginklais nuteisto buvusio parlamentaro, lietuviško ginklo kūrėjo Algirdo Petrusevičiaus galimybės atlikti jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę dėl sveikatos būklės yra apsunkintos, teigia medicinos ekspertai.

Tokią birželį atliktos medicinos ekspertizės išvadą trečiadienį paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas, po metų pertraukos atnaujinęs ketverių metų laisvės atėmimo bausme nuteisto A.Petrusevičiaus apeliacinio skundo nagrinėjimą.

Pasak medicinos ekspertų, nepagydomomis ligomis sergančio teisiamojo sveikatos būklė atitinka kriterijus, dėl kurių laisvės atlikimo bausmė gali būti pakeista. Ekspertizėje, be kita ko, teigiama, kad teigiama lietuviško šaunamojo ginklo kūrėjui reikalinga nuolatinė priežiūra.

Tačiau prokuroras Aidas Mažeika teisme pažymėjo, kad medicinos ekspertai aiškiai neatsakė į teismo keltą klausimą, ar A.Petrusevičius gali, ar negali atlikti laisvės atėmimo bausmę, ir paprašė teismo į kitą posėdį iškviesti medicinos ekspertų komisijos pirmininką žodžiu patikslinti ekspertizės išvadų. Šis prašymas buvo patenkintas.

Prieš dvejus metus Kauno medikai nustatė, kad buvęs parlamentaras neserga liga, dėl kurios jam būtų per sunku atlikti laisvės atėmimo bausmę.

Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį toliau nagrinėjo A.Petrusevičiaus skundą dėl Kauno apygardos teismo nuosprendžio, kuriuo pernai jam paskirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

A.Petrusevičiaus teismų maratonas tęsiasi jau ne vienerius metus – pirmą kartą 4 metams nelaisvės A.Petrusevičius buvo nuteistas dar 2006 metų lapkritį, tačiau vėliau šį nuosprendį panaikino Aukščiausiasis Teismas, nusprendęs, kad bylą išnagrinėjo ir nuosprendį paskelbė neteisėta teisėjų kolegija.

A.Petrusevičius jau buvo pradėjęs atlikti laisvės atėmimo bausmę Vilniaus 1–uosiuose pataisos namuose, kur kali prasikaltę buvę valdžios atstovai. Panaikinus nuosprendį pernai rugsėjį jis buvo paleistas į laisvę.

Buvęs parlamentaras buvo vienas iš kariuomenės kūrėjų savanorių, pokario Lietuvos laisvės kovų dalyvis, Vyčio kryžiaus kavalierius.

Prieš tapdamas parlamentaru, nuteistasis dirbo Krašto apsaugos departamento „Vytis“ ginklų baro viršininku. Po Nepriklausomybės atkūrimo jis prisidėjo konstruojant ir gaminant pistoletus kulkosvaidžius ,„Vytis 1“, „,Vytis 2“ ir ,„Vytis 3“ bei įvairių modifikacijų granatas.

A.Petrusevičius ir dar du kauniečiai Valstybės saugumo departamento pareigūnų buvo sulaikyti 2006–ųjų pradžioje, kai per kratas jų namuose buvo rasti dideli kiekiai nelegaliai laikytų šaunamųjų ginklų, šovinių ir sprogmenų.

Bylos nagrinėjimo metu kaltinamieji savo kaltės neneigė. Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais Baudžiamajame kodekse numatyta nuo 4 iki 8 metų nelaisvės.

1997 metų lapkritį, jam būnant Seimo nariu, A.Petrusevičiaus namuose Kaune teisėtvarkos pareigūnai atliko kratą, per kurią buvo rastas teisėtai įsigytas vardinis pistoletas ,„SIG–Sauer“ bei dvi apkabos šovinių, taip pat 90 šovinių pistoletui ,„Walter“, kurį parlamentaras irgi įsigijęs legaliai. Krata atlikta po anoniminio skambučio. Policija tąkart grąžino rastus ginklus ir atsiprašė.

1996–2000 m. kadencijos Seime A.Petrusevičius priklausė Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) frakcijai, buvo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys.

Šeštajame dešimtmetyje A.Petrusevičius buvo Kauno pogrindžio organizacijos ,„Geležinis vilkas“ vado pavaduotojas. 1956 m. jis buvo suimtas ir kalėjo Mordovijos, Ozerlago, Vladimiro lageriuose. Į Lietuvą grįžo 1968 m.

1996 metų gegužę A.Petrusevičius buvo išrinktas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos pirmininku.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min