Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apkaltinęs plėšimu, apeliaciniame teisme prašė išteisinti

Grotos
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Grotos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusių metų gruodžio 14 d. 40-metis Renaldas Gaidamavičius buvo nuteistas už plėšimą, kurį jis padarė Šiauliuose tų pačių metų sausio pradžioje, teigiama Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime spaudai.

Vyras su kompanija rytą leido Dainų  mikrorajone esančiame alaus bare „Dvigubas smūgis“. Čia užsuko sveikatos pataisyti ir L. J. su draugu. Dėl ko įvyko incidentas tarp šių dviejų išgėrusių kompanijų, neaišku, tik  jo atomazga tokia:  L. J.  ir jo draugas buvo ištempti iš baro. Draugas išsigandęs pabėgo, o L. J. buvo sumuštas ir apiplėštas – iš kelnių kišenės pagrobtas mobilusis telefonas. Nukentėjusysis, nuėjęs į čia pat esantį prekybos centrą, apsaugos darbuotojų paprašė iškviesti policiją. Atvykę patruliai sulaikė L. J. nurodytą asmenį, kuris prieš jį smurtavo. Tai buvo jau anksčiau už viešosios tvarko pažeidimus ir vagystę teistas Renaldas Gaidamavičius.

Šiaulių miesto apylinkės teismas už plėšimą jam skyrė 3 metus ir 2 mėnesius nelaisvės. Renaldas Gaidamavičius savo kaltės nepripažino ir kreipėsi apeliaciniu skundu į Šiaulių apygardos teismą, prašydamas jį išteisinti. Tai įprasta nuteistųjų procedūra, kuri nieko nenustebino. Tačiau teisėjai labai nustebo, sulaukę ir nukentėjusiojo apeliacinio skundo, kuriuo jis irgi prašė nuteistąjį išteisinti, motyvuodamas, kad įvykio dieną buvo neblaivus, gerai neprisiminė įvykio aplinkybių, todėl apkalbėjo ir neteisingai nurodė, kad jį sumušė ir apiplėšė R. Gaidamavičius. Še tau, boba, ir devintinės…

Tačiau juk pirmosios instancijos teisme nukentėjusysis buvo blaivus, tad kodėl tada patvirtino ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus ir neteigė suklydęs? Šių metų kovo 2 d. Šiaulių apygardos teismas atmetė ir nukentėjusiojo, ir kaltinamojo apeliacinius skundus. Konstatuota, kad pirmosios instancijos teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į bendruosius bausmės skyrimo pagrindus ir įvertino, jog teisiamasis padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto, būdamas anksčiau teistas, neišnykus teistumui, nedirba, neturi legalaus pragyvenimo šaltinio, baustas administracine tvarka, gyvenamojoje vietoje charakterizuojamas neigiamai, nustatė jo atsakomybę sunkinančią aplinkybę – nusikaltimą padarė neblaivus, todėl nuosprendis nekeistinas.  Kovo 8-ąją už R. Gaidamavičius nugaros užsidarė Tardymo izoliatoriaus vartai 3 metams ir 2 mėnesiams.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min