Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar erotinis masažas – užslėpta prostitucijos paslauga?

Meilė už pinigus
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Meilė už pinigus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismas patenkino Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyr. prokuroro pavaduotojo Ramūno Dobrovolskio apeliacinį skundą, kuriuo trys asmenys pripažinti kaltais ir nuteisti dėl prostitucijos organizavimo bei pelnymosi iš kito asmens prostitucijos.

Tyrimui vadovavusio prokuroro teigimu, Šiaulių miesto apylinkės teismas 2010-08-28 priėmęs apkaltinamąjį nuosprendį netinkamai kvalifikavo nusikalstamą veiką, nepripažindamas, kad erotinio masažo metu buvo naudojamos užslėptos prostitucijos paslaugos, o pripažindamas juos kaltais dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine veikla.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2009 metų vasaros pabaigoje, kai Šiaulių apskrities VPK pareigūnai atskleidė, kad trijuose Šiaulių miesto butuose vietoje masažo buvo teikiamos prostitucijos paslaugos. Nustatyta, kad šį neteisėtą verslą organizavo ir vadovavo vyriškis ir dvi moterys. Kaip priedanga buvo naudojamasi erotinio masažo teikimo paslaugomis.

Prokuroro teigimu, nustatytas pakankamai naujas prostitucijos būdas, kai prostitucijos paslaugos nebuvo teikiamos lytiškai santykiaujant, netgi atvirkščiai – merginoms buvo draudžiama lytiškai santykiauti su klientais.

Pareigūnai nustatė, kad minėtuose butuose masažas buvo atliekamas iki visiško lytinės aistros patenkinimo. Tai pat, kad šešios prostitucijos paslaugas teikusios merginos, kurių amžius nesiekė 22 metų, prostitucijos organizatorių buvo įtikintos, kad savo veiksmais nedaro jokio nusikaltimo, kai kurios iš jų turėjo verslo liudijimus, leidžiančius teikti masažo paslaugas.Teismas traktavo, kad prostitucija galima tik esant lytiniams santykiams. Tačiau aukštesniam teismui pavyko įrodyti, kad prostitucija galima tenkinant kitų asmenų aistrą už atlygį ir kitais sąlyčio būdais.

Prokuroras R.Dobrovolskis pažymėjo, kad „pirmosios instancijos teismas, kvalifikuodamas nusikalstamą veiką, prostitucijos sąvoką traktavo siaurąja prasme, konstatuodamas, kad prostitucija galima tik esant lytiniams santykiams. Tačiau aukštesniam teismui pavyko įrodyti, kad prostitucija, kaip įstatymo uždrausta veikla, galima tenkinant kitų asmenų aistrą už atlygį ir kitais sąlyčio būdais.“

R.Dobrovolskio nuomone, akivaizdžiai matyti tokio pobūdžio teikiamų paslaugų gausėjimas viešojoje erdvėje, todėl šis teismo nuosprendis yra svarbus net tik prevencijos prasme, siekiant sustabdyti tokių paslaugų gausėjimą, tačiau ir leis teisėsaugos pareigūnams tinkamai įvertinti tokią asmenų nusikalstamą veiklą.

Šiaulių apygardos teismas pripažino visus tris asmenis kaltais dėl prostitucijos organizavimo bei pelnymosi iš kito asmens prostitucijos ir nuteisė juos laisvės atėmimo bausmėmis jų vykdymą atidedant, pranešama Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo specialisto viešiesiems ryšiams Martyno Povilaičio trečiadienį išplatintame pranešime.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min