Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendrininkavimu su Maskvos metro sprogdintojais įtariama lietuvė anksčiau buvo ieškoma visame pasaulyje

Žmonės išreiškia pagarbą žuvusiems.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žmonės išreiškia pagarbą žuvusiesiems.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos žiniasklaida pirmadienį toliau plėtoja temą apie praėjusią savaitę sulaikytą lietuvę, vardu Eglė, kuri neva įtariama bendrininkavusi su asmenimis, surengusiais du sprogimus Maskvos metro.

Kaip praneša laikraštis „Komersant“, 2007 metais buvo paskelbta tarptautinė Lietuvos pilietės paieška. Tada mergina buvo dingusi be pėdsakų, o vėliau atsirado vienoje čečėnų šeimoje, kuri gyveno Vokietijoje. Toje šeimoje Eglė dirbo tarnaite.

Kai merginą pavyko rasti, ji buvo grąžinta namo, o čečėnų šeima išvyko iš Vokietijos. Taip pat žinoma, kad prieš savo dingimą Eglė artimai bendravo su jaunuoliu iš Čečėnijos. Kai kurių šaltinių teigimu, pora net ketino susituokti, tačiau būsimasis jaunikis žuvo Šiaurės Kaukaze.

Ryšiais su teroristais įtariama lietuvė buvo stebima kelis mėnesius. Pasak žiniasklaidos, Lietuvos specialiosios tarnybos Egle susidomėjo, kai ji keliose interneto svetainėse paliko antirusiškų komentarų. Vėliau paaiškėjo, kad radikalių pažiūrų dvidešimtmetė mergina bendrauja su išeiviais iš Šiaurės Kaukazo ir, kaip rašo „Rosijskaja gazeta“, yra užsiminusi apie ketinimą atsiversti į islamą.

Sprendimas sulaikyti Eglę buvo priimtas, kai ji ne vieną kartą pamėgino gauti Rusijos vizą. Patikslinama, kad viza jai išduota žinant specialiosioms tarnyboms, jau planuojant ją sulaikyti. Prieš tai slaptosios tarnybos klausėsi Eglės telefoninių pokalbių ir padarė išvadą, kad ji galbūt Maskvoje turi kažkam perduoti kažkokias instrukcijas. Eglė taip pat įtariama turėjusi tapti viena iš mirtininkių Maskvos metro.

Apie Lietuvos pilietės sulaikymą pranešta šeštadienį, balandžio 17 dieną. Ji buvo sulaikyta Vilniaus oro uoste, o jos bagaže buvo aptikta sprogmenų naudojimo instrukcija ir Maskvos metro schema.

Primename, kad kovo 29 dieną dvi teroristės mirtininkės susisprogdino Maskvos metro stotyse „Lubianka“ ir „Park kultury“. Per sprogimus žuvo 40 žmonių ir buvo sužeista dar daugiau nei šimtas. Atsakomybę už sprogdinimus prisiėmė čečėnų separatistų lyderis Doku Umarovas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min