Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dar kartą nesėkmingai bandyta Drąsiaus Kedžio dukrą atvežti pas motiną

D.Kedžio šalininkai Garliavoje.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / D.Kedžio šalininkai Garliavoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dviejų žmonių nužudymu įtariamo Drąsiaus Kedžio šalininkai pirmadienį vėl rinkosi Garliavoje, pasiryžę trukdyti teismo sprendimui grąžinti nepilnametę jos motinai, Laimutei Stankūnaitei. Į mergaitės senelių Laimutės ir Vytauto Kedžių namus atvyko vaikų teisių priežiūros tarnybų atstovai.

Tačiau Kauno miesto ir rajono vaikų teisių apsaugos darbuotojos išėjo nieko nepešusios. D.Kedžio tetos Audronės Skučienės teigimu, mergaitė atsisakė vykti į pasimatymą su motina.

Negausus, bet karingai nusiteikęs D.Kedžio šalininkų  būrys mergaitės pas motiną neleido išvežti ir praėjusį šeštadienį.

Socialiniuose tinkluose pasirodė D.Kedžio šalininkų skelbiamas aliarmas: atkreiptas dėmesys, kad vaikas turi būti grąžintas motinai ne vėliau kaip per 14 dienų. 

„Tačiau nepasakyta, kad negalima ir anksčiau. Taigi vaiką L.Stankūnaitė galės pasiimti ir per pirmąjį pasimatymą“, – rašoma tinklalapyje.

Beje, sprendimą grąžinti mergaitę motinai priėmęs teismas paliko spragų, nes neaišku, kaip vyks adaptacinis periodas, per kurį vaikas bus pratinamas prie gyvenimo su mama.

Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimu, motinai L.Stankūnaitei grąžinama septynerių metukų mergaitė turi kasdien su ja susitikti. Numatyta, kad pirmasis susitikimas trunka dvi valandas, vėliau pasimatymai ilginami iki šešių valandų. Ne vėliau kaip per keturiolika dienų vaikas turi būti perduotas motinai.

Tačiau neaišku, ar iki šiol globėjos teises į brolio dukrą turėjusi D.Kedžio sesuo, teisėja Neringa Venckienė, tebėra vaiko globėja, ar ne. Ji nėra gavusi teismo įpareigojimo vežti mergaitę į susitikimus su motina.

Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjas Vitalijus Kondratjevas teigė, kad užtikrinti adaptacinio laikotarpio procesą privalo vaiko teisių apsaugos žinybos.

D.Kedžio artimieji tvirtino, kad praėjusį penktadienį sužinojusi apie tai, jog teks atsisveikinti su seneliais ir teta ir grįžti pas motiną, Kedytę ištiko nervų priepuolis, į Klonio gatvę Garliavoje  iškviesta greitoji pagalba.

Žurnalistams ir mergaitei girdint artimieji garsiai svarstė, kad L.Stankūnaitė vaiką gali išsivežti į užsienį ir net parduoti. Psichologų nuomone, tokios kalbos galėjo paveikti septynerių metų vaiko psichiką, nuteikti ją prieš motiną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min