Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl įtarimų įžūlia korupcija teisiamas policininkas Gedmantas Gedminas pareikalavo grąžinti jį į darbą

Vilniaus policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus policija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaltinamasis G.Gedminas ne tik siekė nusikratyti jam skirto nušalinimo nuo pareigų, bet ir reikalavo iš viešo teismo posėdžio išvyti žurnalistą, o jo bylą tyrusius pareigūnus apkaltino afera.

Pirmadienį Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas toliau nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (ENTS) tyrėjas, keturių mažamečių vaikų tėvas 37 metų G.Gedminas kaltinamas reikalavęs 1 000 eurų kyšio, piktnaudžiavęs tarnyba, klastojęs dokumentus.

Šiandienio posėdžio metu ekspolicininkas netikėtai pareiškė, jog pastarasis kaltinimas gali subliūkšti, nes kvepia jo bylą tyrusių pareigūnų afera.

Suklastotas dokumentas, apie kurį kalbama – iš policijos „Danske“ bankui siųstas faksas. Prokuratūros duomenimis, šį netikrą faksą į banką G.Gedminas siuntė iš ENTS patalpų.

„Susipažinęs su byla nustačiau kelias aplinkybes, kurias reikėtų patikrinti“, – oriai teisme pareiškė kaltinamasis, ligšiol atsisakęs duoti parodymus.

„Eksperimentas“ su žmonos telefonu

G.Gedminas sakė pagal bylos medžiagą išsiaiškinęs, kad fakso numeris  8 (5) 271 71 64 , iš kurio siųstas suklastotas dokumentas, priklauso ne ENTS, o korumpuotus pareigūnus gaudančiai Korupcijos kontrolės valdybai (KKV). „Jei paaiškės, kad faksas išsiųstas iš ikiteisminį tyrimą mano atžvilgiu atlikusios įstaigos, bent jau šį kaltinimą reikėtų atmesti“, – ramiai konstatavo G.Gedminas.

Jis pasakojo atlikęs savotišką eksperimentą: žmonos telefone surinko minėtą numerį ir pabandė juo paskambinti. Anot kaltinamojo, mobiliojo ekrane užsidegė užrašas „Gedo tardytoja“.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Gedmantas Gedminas
Gedmantas Gedminas

„Kai buvau sulaikytas, KKV tyrėja skambino mano žmonai, ir ji įsivedė šitą numerį“, – minėjo G.Gedminas.

Bylą nagrinėjanti teisėja Galina Taraškevič buvo priversta tenkinti du kaltinamojo prašymus. Pirmiausia, į teismą bus kviečiama G.Gedmino žmona, kuri paliudys apie vyro atliktą „eksperimentą“. Kuo šis liudijimas bus naudingas, teisėja nesigilino.

Be to, teismas nutarė išreikalauti iš mobiliojo ryšio operatorės „Tele2“ pokalbių išklotinę, kurioje atsispindės, kada ir su kuo bendravo išankstinio apmokėjimo kortelę turinti klientė, kaltinamojo žmona.

Tuo tarpu bylą kuruojantis prokuroras Mindaugas Barkauskas teismui siūlė abu prašymus atmesti. Prokuratūros atstovas įsitikinęs, kad G.Gedminas klysta – bylos medžiagoje esančioje išklotinėje neatsispindi faksų siuntimai, o tik balso skambučiai.

Beje, padiktavęs teismui savo žmonos numerį, kurio pokalbių išklotinę nutarta išreikalauti, G.Gedmantas užsipuolė šių eilučių autorių. „Prašau pašalinti žiniasklaidą iš posėdžio salės!“ – pareikalavo kaltinamasis, nuogąstavęs dėl sutuoktinės kontakto paviešinimo. Šį neadekvatų kaltinamojo prašymą teisėja nuleido negirdomis.

Pirmadienio posėdyje G.Gedminas paprašė teismo prijungti prie bylos medžiagos jo darbo apskaitos 2010 metų birželį žiniaraštį. Kaltinamojo mintis tokia: esą žurnale nurodyta, „nuo kada iki kada aš dirbau ekonominės policijos patalpose“, todėl birželio 30-osios popietę kažkur pamiškėje (slapta fiksuotame garso įraše girdimas ir paukščių čiulbėjimas) susitikti su liudininku ir reikalauti iš jo 1 000 eurų kyšio jis negalėjo.Mano darbo žiniaraštyje parašyta, kad dabar esu prokuratūroje, nors dabar esu teisme.

Prokuroras M.Barkauskas „dėl šventos ramybės“ neprieštaravo žiniaraščio prijungimui, tačiau pabrėžė, jog dokumentas bevertis: „Mano darbo žiniaraštyje parašyta, kad dabar esu prokuratūroje, nors dabar esu teisme.“

Neleido grįžti į darbą

Bene drąsiausias šios dienos G.Gedmino šūvis: prašymas panaikinti jo atžvilgiu taikomą laikiną procesinę prievartos priemonę – nušalinimą nuo pareigų. G.Gedminui teismas uždraudė vaikščioti į darbą, kai jį užgriuvo sunkūs įtarimai dėl kyšio reikalavimo. Vienas iš jo nušalinimo nuo tarnybos argumentų – jog būtent darbe jis galėjo padaryti šią nusikalstamą veiką. Ir toliau eidamas pareigas, G.Gedminas turėtų galimybę netgi kliudyti teisminiam tyrimui.

Prokuroras teisme priminė, kad nutartį dėl jo nušalinimo G.Gedminas jau yra apskundęs. Šį skundą Vilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nutartimi yra atmetęs. Tačiau G.Gedmino ir jo gynėjo supratimu, jau praėjo 3 mėnesių jo nušalinimo terminas ir apskritai ši laikinoji priemonė pasidarė nereikalinga.

Tuo tarpu šį prašymą dėl sugrąžinimo į tarnybą atskira nutartimi įvertinusi teisėja G.Taraškevič konstatavo, jog jis nepragrįstas. Anot teisėjos, tie pagrindai, dėl kurių G.Gedminas yra nušalintas nuo pareigų, jo baudžiamąją bylą tebenagrinėjant teisme nėra išnykę.

Kitas posėdis šioje byloje numatomas balandžio 14 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min