Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Devyniolikmetis ėmė greituosius kreditus brolio vardu, bet be jo žinios

Litai, lengvi pinigai
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: litai, lengvi pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio miesto apylinkės teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą ir panevėžietį K.E. pripažino kaltu dėl dokumento suklastojimo, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo ir sukčiavimo.

Teismas nustatė, kad K.E. neteisėtai įgijo savo brolio L.E. internetinės bankininkystės ir sąskaitos prisijungimo bei identifikavimo duomenis. Devyniolikmetis slapta užsirašė brolio internetinės bankininkystės slaptažodžius ir registruodamasis greitųjų kreditų interneto svetainėse ėmė jo vardu kreditus. Pinigus jis pervesdavo į savo sąskaitą ir  vėliau išgrynindavo bankomate.

2013 metų sausio–gegužės mėnesiais kaltinamasis įvykdė 28 nusikalstamas veikas.

Bylos duomenimis, vaikinas įvykdė iš viso 28 nusikalstamas veikas.

Skirdamas K.E. bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis visiškai prisipažino padaręs nusikaltimus, dėl savo elgesio nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamasis anksčiau neteistas, administracine tvarka nebaustas, niekur nedirba.

„Remiantis aplinkybe, kad byla išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, kaltinamasis K.E. savo kaltę dėl nusikalstamų veikų padarymo pripažino visiškai, jam paskiriama bausmė, kuri vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 641 straipsniu tuo pačiu nuosprendžiu sumažinama vienu trečdaliu“, – rašoma teismo nuosprendyje.

Teismas skyrė K.E. galutinę subendrintą bausmę  – 60 parų areštą. Kaltinamasis tiek parų jau išbuvo suimtas, todėl konstatuota, kad bausmę jis yra atlikęs.

Civilinius ieškinius teismas tenkino visiškai ir iš kaltinamojo K.E. priteisė: 300 Lt nukentėjusiajam L.K. , 2620,51 Lt UAB „4finance“ ir  338,04 Lt UAB „Kubis“ turtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka, pažymima Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovės ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Dianos Armonienės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min