Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Du mėnesius ieškotas Telšių rajono gyventojas rastas negyvas

Pranciškus Ubartas
Telšių aps. VPK nuotr. / Pranciškus Ubartas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugpjūčio 5 d. 12.57 val. Telšių rajono Ryškėnų seniūnijos Degučių kaimo laukuose dirbant žemės ūkio darbus aptiktas suiręs žmogaus kūnas. Netrukus nustatyta, kad tai dar gegužės 27 d. iš namų Telšių rajono Viešvėnų seniūnijos Dilbų kaime išėjusio ir be žinios dingusio 82 metų Pranciškaus Ubarto palaikai.

Telšių policija dingusiojo be žinios paiešką vykdė nuo gegužės 28-osios. Solidaus amžiaus žmogaus (gim. 1932 m.) ieškota rengiant masines priemones. Pagalbon buvo pasitelktas kinologas su tarnybiniu šunimi, sraigtasparnis, buvo patikrinti miško masyvai bei laukai, esantys aplink dingusiojo gyvenamąją vietą.

Pareigūnai, dingusiojo artimieji bei vietos gyventojai tikrino negyvenamas sodybas, miškus, laukus, tačiau P.Ubarto pėdsakų iki šiol nepavyko aptikti.

Po dingimo praėjus maždaug dviem mėnesiams, senolio kūnas rastas maždaug už 15 kilometrų nuo jo gyvenamosios vietos.

Aplinkinių teigimu, prastos sveikatos vyras dingdavo nuolat. Telšių policijos duomenimis, garbaus amžiaus senjorui šiemet oficiali paieška paskelbta buvo net du kartus.

Dar kovo 29 d. iš namų išėjęs P.Ubartas sukėlė ant kojų namiškius ir policijos pareigūnus. Pasiklydusį pamiškėje ir bandantį rasti kelią senjorą policijos pareigūnai rado kitą dieną, kovo 30-ąją maždaug 6 kilometrų atstumu nuo namų. Tąkart nuo mirtino šalčio naktį sodietį išgelbėjo šilti drabužiai.

Senolis sunkiai orientavosi aplinkoje, jeigu išeidavo iš namų, nesugebėdavo rasti kelio atgal.

„Jeigu nuolat pasiklystančio senjoro šeimai policija pateiktų paieškos išlaidų sąskaitą, priimti sprendimą, kaip prižiūrėti seną žmogų, būtų lengviau“, – tuomet kalbėjo kaimo žmonės.

Kalbintų sodiečių teigimu, senolis sunkiai orientavosi aplinkoje, jeigu išeidavo iš namų, nesugebėdavo rasti kelio atgal. Tad tokiam žmogui būtina nuolatinė namiškių priežiūra, o jeigu nėra galimybės prižiūrėti namuose, tam yra valdiškos įstaigos.

Gegužės mėnesį antrą kartą per metus dingus Dilbų kaimo gyventojui, Viešvėnų seniūnas Petras Varnelis apgailestavo, kad nors senolis nebuvo vienišas ir juo buvo kam pasirūpinti, artimieji nesiryžo priimti ryžtingo sprendimo.

Vienkiemyje esančioje dviejų galų troboje velionis gyveno kartu su žmona ir sūnaus šeima. Kiekvieną rytą sūnus su marčia išvykdavo į darbus. Vienas likęs Pranciškus liūdėdavo, nuobodžiaudavo ir iškeliaudavo į savo tėviškę – Luokės seniūnijos Baltininkų kaimą.

Tačiau eidamas per mišką vyras pasiklysdavo. Tuomet ant kojų būdavo sukeliama policija, kinologas su šunimi. Pastarasis  kartas buvo lemtingas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min