Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Du mokiniai bus teisiami už smurto išpuolį mokykloje

Kumštis
Photos.com nuotr. / Kumštis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Du vyresniųjų klasių mokiniai, vienoje rajono mokykloje sumušę už juos jaunesnį dešimtoką, gali sulaukti baudžiamosios atsakomybės – Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Sigita Bieliauskaitė perdavė nagrinėti miesto apylinkės teismui baudžiamąją bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai lapkričio 3 d. Panevėžio rajono vienoje vidurinėje mokykloje pertraukos metu vienas vyresniųjų klasių mokinys, praeidamas pro šalį, sudavė kumščiu į pilvą kitam, sėdėjusiam ant palangės, vėliau kartu su kitu draugu trenkė tam pačiam nukentėjusiajam ne mažiau keturių smūgių į veidą ir vieną į pilvą.

Nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojanti Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Sigita Bieliauskaitė teigia, kad toks įžūlus elgesys ir fizinis smurtas nesiderina su mokyklos bendrabūvio taisyklėmis, sumuštas jaunesnis bendramokslis jautė ne tik fizinį skausmą, bet ir pergyveno dėl pažeminto savo orumo, nes tokį vyresniųjų elgesį matė kiti mokiniai. Tokiu būdu buvo pademonstruota nepagarba mokyklos nustatytai elgesio tvarkai ir sutrikdyta jos bendruomenės rimtis, todėl už viešosios tvarkos nuostatų pažeidimą tenka atsakyti baudžiamąja tvarka.

„Vaikas mokykloje turi jaustis saugus, čia jis turi būti apsaugotas nuo bendraamžių ar vyresniųjų smurto ir patyčių. Mokyklos bendruomenė yra pagrindinė vaiko socializacijos vieta, čia turi būti paisoma visiems priimtinų žmonių bendrabūvio taisyklių, kurios neturi būti pažeidinėjamos. Tačiau mūsų surinkti duomenys apie nepilnamečių patiriamą smurtą rodo, kad tokių atvejų, kai vaikas iš mokyklos grįžta patyręs patyčias ar sumuštas bendraamžių, pasitaiko ne vienoje mokymo įstaigoje. Susitikimuose su moksleiviais prokurorai primena, kad už sumuštą draugą gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė. Tarp pernai apygardoje pradėtų 213 ikiteisminių tyrimų dėl prieš vaikus panaudoto fizinio smurto – 17 jų buvo dėl mokymosi įstaigoje nukentėjusių vaikų. Pernai Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su rajonų apylinkių kolegomis perdavė nagrinėti teismams – 87 bylas dėl prieš vaikus panaudoto fizinio smurto, tarp jų buvo aštuonios bylos, kai vaikai nukentėjo mokymosi įstaigoje“,- teigia nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojantis Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ignas Raila.

Įstatymas tam, kas viešoje vietoje įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, numato laisvės atėmimo bausmę iki dvejų metų.

Komentarai
Šioje istorijoje Mokykla
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min